Portimao - 2. kvalifikace superbike

vydáno 1. 11. 2008, text Jiří Nykodým, foto RZ

Jezdci kategorie Superbike mají za sebou druhou kvalifikaci a je rozhodnuto o postavení na startu zítřejších závodů kromě první šestnáctky, která pojede superpole.

Dnes na okruhu v portugalském Portimau panovaly o poznání lepší podmínky než včera, kdy jezdci většinu tréninků odjeli na mokru. Nejrychlejším jezdcem této druhé kvalifikace superbiků se stal týmový kolega novopečeného mistra světa, Ital Michel Fabrizio na Ducati, který se držel na čele tabulky skoro celou kvalifikaci. Fabrizio si s časem 1:43,609 s zajistil výhodu posledního jezdce, který najede do odpoledního superpole. Druhým nejrychlejším mužem na trati se stal Troy Corser na Yamaze se ztrátou tří desetin sekundy na Fabrizia. Na třetím místě je klasifikována Suzuki Fonsi Nieta, který zaostal za nejrychlejším časem o čtyři desetiny, čtvrté místo s časem 1:44,088 s obsadil Nietův týmový kolega Němec Max Neukirchner. Páté a šesté místo obsadili jezdci na divokou kartu, rychlejší byl Cal Crutchlow se ztrátou 0,536 s na nejrychlejšího, Leon Haslam obsadil šestou příčku s časem 1:4, 278 s. Český jezdec Jakub Smrž si vyjel devátou pozici se ztrátou devíti desetin sekundy a Troy Bayliss se kvalifikoval až na 13. místě!