Portimao - 1. Kvalifikace Supersport

vydáno 31. 10. 2008, text Jiří Nykodým, foto RZ

Šestistovkové Supersporty mají za sebou svoji první kvalifikaci na zcela novém okruhu v portugalském Portimau.

Nový okruh v Portimau přivítal jezdce MS Supersportů velmi chladným a vlhkým počasím, teplota vzduchu se pohybovala kolem 14 stupňů, trať měla pouhých deset stupňů. Nejlépe se s těmito podmínkami vypořádal jezdec českého týmu KL Intermoto, Francouz Matthieu Lagrive, který si s časem 1:58,614 s zajistil provizorní pole position. Druhé místo obsadil Američan Hayes, který za Lagrivem zaostal o 1,5 sekundy! Na třetím místě byl klasifikován Španěl Lascorz s časem 2:01,576 s také na Hondě, čtvrté místo obsadil Gianlucca Viziello se ztrátou více než dvou sekund na prvního. Kenan Sofuoglu, který se na poslední závod sezony vrátil ze superbiků, se kvalifikoval na pátém místě a šesté místo si vyjel Ital Nanelli. Patrik Vostárek z českého týmu KL Intermoto se kvalifikoval až na posledním místě se ztrátou téměř 14 sekund na svého týmového kolegu a bude mít v zítřejší druhé kvalifikaci co zlepšovat.