Portimao - 1. kvalifikace Superbike

vydáno 31. 10. 2008, text Jiří Nykodým, foto Yamaha

V první kvalifikaci superbiků na okruhu v portugalském Portimau zajel nejrychlejší čas Australan Troy Corser na Yamaze.

I první kvalifikace superbiků se jela na mokré trati v Portimau a na této nové trati byl nejrychlejší Troy Corser z týmu Yamaha Motor Italia, když zajel čas 1:55,791 s. Na druhém místě skončil se ztrátou 1,5 sekundy Leon Haslam na Hondě z týmu HM Plant, který zde jede na divokou kartu. Na třetím místě je klasifikován jezdec továrního týmu Ducati Xerox, Ital Michel Fabrizio s časem 1:57,440 s. Čtvrtým nejrychlejším jezdcem na trati se dnes odpoledne stal Španěl Ruben Xaus a páté místo si vyjel Cal Crutchlow, který jede stejně jako Haslam na divokou kartu v týmu HM Plant Honda. Šesté místo potom získal Brit Walker a na sedmém místě je klasifikován nováček Jonathan Rea, který se vystřídal s Kenanem Sofuoglem v týmu Ronalda TenKateho. Mistr světa pro letošní sezonu Troy Bayliss si vyjel až desátou pozici, náš Jakub Smrž skončil na patnácté příčce s časem 2:00,362 s.