vydáno 29. 5. 2009, text Jiří Nykodým, foto RZ

První kvalifikaci superbiků v Salt Lake City ovládl Říman Biaggi na Aprilii, Jakub Smrž zajel čtvrtý nejrychlejší čas

Superbike

1. volný trénink

První volný trénink superbiků na okruhu Miller Motorsport Park v USA ovládl Japonec Yukio Kagayama na Suzuki, když zajel čas 1:51,356 s. Druhý nejrychlejší čas patří Troyi Corserovi na BMW, třetí místo obsadil Carlos Checa na BMW a čtvrtý nejrychlejší čas zajel domácí Ben Spies na Yamaze. Jakub Smrž zajel na své Ducati 11. nejrychlejší čas.

První kvalifikace

V MS superbiků na okruhu Miller u Salt Lake City (stát Utah, USA) se jela první kvalifikace, v jejímž závěru se blýskl nejlepším časem Max Biaggi, když překonal domácího favorita Bena Spiese s Yamahou. Jen tito dva zajeli čas pod minutu 50. Dlouho se na čele pořadí držel Carlos Checa (Honda Ten Kate), který tu loni vyhrál s přehledem oba závody. Kuba Smrž zajel čtvrtý nejlepší čas a byl tak nejlepší z dukatek, za sebou nechal oba tovární jezdce Hagu a Fabrizia. Příjemným překvapením je šestý čas domácího veterána Jamieho Hackinga (37 let) s Kawasaki, vypadá to, že se Kawasaki trochu lepší, ale spíš to tu má Američan najeté. Až na předposledním místě skončil náhradník za zraněného Němce Neukirchnera Španěl Fonsi Nieto. Zklamáním je také až 20. místo Leona Haslama a i Nakano ztratil na týmového kolegu Biaggiho skoro jeden a půl vteřiny. Havarovali Kagayama a Scassa. Přesto je Kaga před svým krajanem Hagou…
Ale pátek nic neznamená, do tuhého půjde až zítra večer našeho času při superpole position – až tam se rozdělují místa na startovním roštu.