MotoGP test - Katar - 1. den

vydáno 18. 3. 2010, text Jiří Nykodým, foto Yamaha

Stejně jako v předchozích testech i tentokrát byl nejrychlejší Ital Valentino Rossi.

První den posledního předsezónního testu v Kataru ovládl stejně jako i v předchozích dvou testech v Malajsii úřadující mistr světa Ital Valentino Rossi. Rossi v konečném sčítání časů porazil druhého Casey Stonera na Ducati o tři desetiny sekundy. Třetím nejrychlejším mužem v nočním testu na okruhu Losail se stal nováček v MotoGP - Američan Ben Spies na Yamaze týmu Tech 3. V poslední hodině testu Spiese potkal pád v druhé zatáčce a svůj čas již nezlepšil. Na čtvrtém místě je klasifikován jeho týmový kolega Colin Edwards a první pětku uzavírá Randy de Puniet.

Zraněný Jorge Lorenzo dnes zajel sedmý čas se ztrátou 1,4 sekundy na Rossiho. Zklamáním skončil dnešní den určitě pro Španěla Daniho Pedrosu, který byl schopen na své tovární Hondě zajet až desátý čas. Nedařilo se ani Suzuki, jejíž jezdci ztrácí více než 1,5 sekundy na špici.