Magny Cours - 2. kvalifikace supersport

vydáno 4. 10. 2008, text Jiří Nykodým, foto Yamaha

Supersporty již absolvovaly svoji druhou kvalifikaci na suché trati a jezdci měli možnost zlepšit svoji startovní pozici. Pole position získal Broc Parkes.

Druhá kvalifikace supersportů se jela v Magny Cours již na zcela suché trati a jezdci zajížděli o poznání rychlejší časy než ve včerejší první části. Pole position na startu zítřejšího závodu získal Australan Broc Parkes na Yamaze YZF-R6 s časem 1:41,543 s, jeho největší rival Brit Jonathan Rea za ním zaostal o téměř čtyři desetiny sekundy. Třetím nejrychlejším mužem na trati v Magny Cours se stal Reův týmový kolega Andrew Pitt se ztrátou necelé jedné sekundy na polemana. Na čtvrtém místě je klasifikován Belgičan Van Keymeulen, který na Suzuki GSX-R600 zajel čas 1:42,561 s, páté místo obsadila další Suzuki, tentokrát s Němcem Venemanem v sedle. Francouz Lagrive z českého týmu KL Intermoto hned na začátku kvalifikace „zrušil“ svoji Hondu při velmi nebezpečně vypadajícím pádu, do kvalifikace se opět vrátil na druhém motocyklu a čas 1:43,357 s mu zajistil třinácté místo na startu zítřejšího závodu. Jediný český zástupce a týmový kolega Lagriva, Patrik Vostárek se s ostrým supersportem začíná sžívat a vyjel si 20. místo se ztrátou 2,6 sekundy na Parkese.