Magny  Cours - 1. kvalifikace supersport

vydáno 3. 10. 2008, text Jiří Nykodým, foto RZ

O tomto víkendu se také jede předposlední závod šampionátu superbiků a 1. kvalifikaci měly dnes na plánu šestistovkové supersporty.

Okruh v Magny Cours nepřivítal šampionát superbiků zrovna příznivým počasím pro závodění, trať měla teplotu pouhých 10 °C, vzduch byl jen o dva stupínky teplejší. První dnešní kvalifikací, která se jede, je kvalifikace supersportů. V supersportech za tohoto chladného počasí zajel nejrychlejší čas britský jezdec Jonathan Rea na Hondě z týmu Ronalda Ten Kateho. Reův čas 1:42,849 s byl jen o 0,158 sekundy rychlejší než čas druhého nejrychlejšího muže dnešního odpoledne, a to Broca Parkese, který na Yamaze YZF-R6 zajížděl také velmi rychlé časy. Třetí místo v obsadil Němec Bary Veneman na Suzuki GSX-R600 se ztrátou necelé půl sekundy na nejrychlejší čas. Na čtvrtém místě je klasifikováno startovní číslo 14, pod kterým nejezdí nikdo jiný než Mathieu Lagrive na Hondě českého týmu KL Intermoto. Lagrive ztratil na Reu půl sekundy, páté místo patří Španělu Lascorzovi na Hondě. Šesté místo obsadila další Honda z týmu Ronalda Ten Kateho, kterou sedlá Australan Andrew Pitt. Jediný český zástupce v supersportech Patrik Vostárek z týmu KL Intermoto si s časem 1:46,497 s vyjel 25. pozici.