Magny Cours - 1. kvalifikace superbike

vydáno 3. 10. 2008, text Jiří Nykodým, foto RZ

I superbikeři mají za sebou chladnou kvalifikaci na okruhu ve francouzském Magny Cours. Nejrychlejším jezdcem na trati byl dnes odpoledne Noriyuki Haga na Yamaze.

Dnešní velmi chladné počasí, které panovalo na okruhu v Magny Cours, nejlépe sedělo Yamaze YZF-R1 s Noriyukim Hagou v sedle. Nori zajel čas 1:41,012 s a obsadil tak první místo. Druhým nejrychlejším mužem dnešního odpoledne byl vedoucí muž průběžného pořadí šampionátu, a to Troy Bayliss na Ducati 1098 F08, který na prvního Hagu ztratil pouhých 8 tisícin sekundy! Třetí nejrychlejší čas dnešního odpoledne zajela Honda se startovním číslem 7, tedy Španěl Carlos Checa s časem o jednu desetinu pomalejším než první Haga. Na čtvrtém místě je klasifikována Suzuki GSX-R 1000 se Španělem Nietem v sedle. Fonsi Nieto ztratil na nejrychlejšího muže dnešní kvalifikace půl sekundy a mezi prvními čtyřmi jezdci máme čtyři značky motocyklů, což svědčí o obrovské vyrovnanosti v šampionátu superbiků. Páté místo obsadil Hagův týmový kolega, Australan Troy Corser s časem 1:41,515 s. A jak zajel Jakub Smrž? Kuba se potýkal s problémy na své motorce a zajel tak až 26. čas se ztrátou skoro pěti sekund na vítěze, ale v zítřejší druhé kvalifikaci bude mít šanci vše napravit.