Kyalami: 2. den testů WSBK

vydáno 11. 12. 2008, text Jiří Nykodým, foto Ducati

Jezdci MS superbiků mají za sebou druhý den testování na jihoafrickém okruhu v Kyalami. Dnes byl opět nejrychlejší Fabrizio na Ducati.

Dnes v Kyalami panovalo velmi teplé počasí, když teplota vzduchu dosahovala 31°C, trať měla až 47°C! I druhý den testování na tomto jihoafrickém okruhu zcela ovládl Ital Michel Fabrizio, který nám neustále dokazuje, že místo týmové jedničky u týmu Ducati Xerox nebude mít Noriyuki Haga jen tak jasné. Tento mladý Ital zajel čas 1:40,256 s, zaznamenal tedy zlepšení o jednu sekundu oproti včerejšímu dni a byl rychlejší i než superbikový rekord tohoto okruhu z roku 2002.

Boj o druhé místo za Fabriziovou Ducati vedl Němec Max Neukirchner se svojí zbrusu novou Suzuki GSX-R1000 K9 s Japoncem Noriukim Hagou na tovární Ducati, nakonec druhé místo obsadil Neukirchner se ztrátou téměř čtyř desetin sekundy, Haga skončil třetí. Čtvrté místo nakonec obsadil třiadvacetiletý Jonathan Rea na Hondě týmu Ten Kate.

A jak dopadly dnes dva nové týmy WSBK Aprilia a BMW? U Aprilie jezdil rychleji Nakano, který dokončil dnešní den na šesté pozici, Biaggi byl potom devátý. U BMW byl rychlejší jedenáctý Australan Corser, který získal na dvanáctého Xause půl sekundy.