Kyalami: 1. den testů WSBK

vydáno 10. 12. 2008, text Jiří Nykodým, foto RZ

První den testování na jihoafrickém okruhu Kyalami mají přední jezdci tohoto šampionátu za sebou. Dnes byl nejrychlejší Michel Fabrizio.

Na okruhu Kyalami v Jihoafrické republice dnes vypuklo třídenní testování předních týmů šampionátu WSBK. Nejrychlejším jezdcem dnešního dne se stal Ital Michel Fabrizio, který sedlal novou Ducati 1098 F09. Jeho týmový kolega Noriuki Haga dokončil dnešní den nakonec na čtvrtém místě, ale dnes v Kyalami to neměl vůbec jednoduché, protože během rána absolvoval hned dvě havárie. První kolize přišla hned v druhém Hagově kole, když se odporoučel k zemi po kontaktu s Jonathanem Reou na Hondě. Druhý pád se dostavil před polednem, kdy Haga na výjezdu z levé zatáčky dostal highsidera a Ducati ho katapultovala. Haga odešel z obou pádů nezraněn, ale motorka byla značně poničená.

Nakonec byl Fabriziův čas 1:41,204 s tím nejrychlejším, když na něj druhý Ben Spies s novou R1 ztratil čtyři desetiny sekundy. První trojku uzavřel Max Neukirchner na Suzuki, Haga nakonec dokončil den na čtvrtém místě. Max Biaggi, který zmeškal včerejší let do Afriky, nakonec dorazil již dnes odpoledne na okruh Kyalami a se svojí Aprilií RSV 4 zaznamenal sedmý nejrychlejší čas.