Imola - závod Superstock 1000

aktualizováno 27. 9. 2009, text Jiří Nykodým, foto RZ

V závodě litrových stocků po diskvalifikaci Badoviniho zvítězil Xavier Simeon na Ducati.

První dnešní závod, který přivítal za slunečného a teplého počasí okruh Enza a Dina Ferrrariových v Imole, byl závod litrových stocků.

Do závodu nejlépe odstartoval domácí Ayrton Badovini, který jel svůj vlastní závod a na motocyklu Aprilia RSV4 protnul cílovou čáru na prvním místě s luxusním náskokem. Na druhém místě závod osamoceně dokončil Belgičan Xavier Simeon na Ducati týmu Xerox. I o třetím místu bylo v závěru závodu rozhodnuto a dojel si pro něj bez obtíží Ital Claudio Corti na Suzuki. Až o čtvrtou příčku se v posledních kolech bojovalo mezi Francouzem Barrierem a Italem Magnonim, úspěšnější byl nakonec Barrier a připsal si „bramborovou“ medaili.

Český závodník Ondra Ježek se po startu z nepříznivé 22. pozice dokázal v průběhu závodu probojovat až na výsledné desáté místo v cíli závodu. Ze Slováků dokončil závod lépe šestadvacátý Svitok, Krajčí dojel sedmadvacátý.

Vedení závodu dodatečně diskvalifikovalo oba jezdce na Apriliích (motocykly používaly titanové šrouby a porušovaly tak pravidla FIM pro třídu Superstock 1000) - vítěze Badoviniho i desátého Sandiho. Vítězství tak připadlo druhému Simeonovi na Ducati, Ondra Ježek se posunul na osmé místo.