Druhý den testů v Portimau

vydáno 6. 11. 2008, text Jiří Nykodým, foto RZ

V druhém dni testů superbikerů na okruhu v Portimau se stal nejrychlejším jezdcem na trati nováček v této kategorii Shane Byrne na Ducati.

Ve finální druhý den testů superbiků na okruhu v portugalském Portimau byl nejrychlejším mužem na trati nováček v  této kategorii Shane Byrne, který nastoupil do týmu Sterilgarda Go Eleven Ducati. Američan Ben Spies byl druhým nejrychlejším a předvedl tak, že i nová R1 bude velmi rychlá. Spies zaostal o pouhé tři desetiny sekundy za Byrnem. Třetím nejrychlejším mužem superbikových testů v Portugalsku se stal Ital Max Biaggi, který se svým týmem pracoval převážně na nastavení zbrusu nové čtyřválcové Aprilie RSV 4. Za Biaggim následují ve výsledkové listině dvě Yamahy R1, rychlejším byl druhý jezdec továrního týmu Yamaha Motor Itali Tom Sykes, který předstihl japonského šampiona SBK Katsuyuki Nakasugu. Poté následoval Leon Haslam z týmu Honda Stiggy před Alexem Politou z týmu Sterilgarda.