Dnes nejrychlejší Biaggi

vydáno 18. 2. 2009, text Jiří Nykodým, foto Aprilia

Během třetího dne testování WSBK byl nejrychlejším jezdcem na trati Max Biaggi, druhým nejrychlejším byl Laconi na Ducati.

Ital Max Biaggi zajel dnes při posledním dni z prvního kola testování na australském Phillip Islandu fantastický čas 1:32,59 s. Max odkroužil celkem 71 kol a deset dní před ostrým startem sezony 2009 všem ukázal, že se s Aprilií musí počítat. Jen pro srovnání loňské nejrychlejší kolo Troye Baylisse bylo jen o osm tisícin sekundy rychlejší!

„Tyto tři dny byly pro nás velmi užitečné. Vyzkoušeli jsme všechny nové díly a nyní již víme, s jakými problémy se tu ještě budeme muset vypořádat. Teď budeme mít ještě nějaký čas udělat několik důležitých úprav, ale ty použijeme až na dalších závodech,“ dodal nejrychlejší muž testů Biaggi.

Druhým nejrychlejším mužem byl dnes Francouz Laconi na privátní Ducati týmu DFX s časem 1:32,60 s, třetí místo patřilo další Aprilii RSV 4, tentokrát Shinyi Nakana. Nakanův čas se zastavil na hodnotě 1:32,72 s. Čtvrté místo ve výsledkové listině patří Parkesovi na Kawasaki ZX10-R, páté místo obsadil Leon Haslam na Hondě.

supersportech byl i dnes nejrychlejším jezdcem Anthony West na Hondě, když zajel čas 1:35,90 s, druhé místo patří Lagrivovi s časem 1:36,0 s a třetí místo si vyjel Aitchison s časem na setinu stejným jako měl jeho týmový kolega Lagrive.