Corser zajel nejlepší závod na BMW

vydáno 15. 4. 2010, text Jiří Nykodým, foto BMW

Australan Troy Corser zajel ve Valencii zatím nejlepší výsledek na mtoocyklu BMW.

Australan Troy Corser získal během závodního víkendu MS superbiků na okruhu Ricarda Torma ve Valencii zatím nejlepší výsledek pro tovární tým BMW. Doposud bylo nejlepším výsledkem bavorské továrny ve světových superbicích páté místo z loňského závodu na Masarykově okruhu v Brně. Tentokrát byl ale Corser mnohem blíže vítězství. Troy ztrácel v cíli na vítěze závodu Leona Hasslama pouhé čtyři sekundy a od historicky prvního pódia na motocyklu BMW S1000RR jej dělilo jen 0,169 s! Od Corsera se očekávaly dobré výsledky, protože okruh ve Valencii je jedním z jeho oblíbených, a to i přesto, že nepatří k tratím ideálním pro čtyřválcové motocykly.
 „První závod byl opravdu skvělý - tak by to mělo být pokaždé! Motorka měla výborný grip, kontrola trakce pracovala perfektně a i brzdění motorem pracovalo ideálně. Do závodu se mi povedlo dobře odstartovat a já jsem okamžitě šel do vedení. Musím říct, že jsem se na prvním místě cítil opravdu dobře. Jakmile mě předjel Carlos, věděl jsem, že s ním mohu zůstat a sledovat, co se bude dít dál. Vše šlo dobře ,dokud jsem si nespletl tlačítka kontroly trakce a brzdění motorem - tam jsem ztratil nějaký čas a propadl se na třetí místo. Každopádně to bylo skvělé jet znovu na čele závodu, tak by to mělo být častěji,“ řekl Troy Corser.