Charpentiera vystřídá Lagrive

vydáno 19. 3. 2010, text Jiří Nykodým, foto Triumph

Dvojnásobný mistr světa supersportů neunesl špatné výsledky v prvním závodě a rozhodl se ze šampionátu odejít.

Bývalý mistr světa supersportů Francouz Sebastien Charpentier si během úvodního závodu supersportů v Austrálii neprožil zrovna příjemný návrat, když dokončil závod na třináctém místě a cílovou čáru protnulo pouhých patnáct jezdců. I tento neúspěch určitě přispěl k rozhodnutí ukončit velmi předčasně sezonu supersportů a Sebastien kývl na nabídku týmu BMW ve vytrvalostním mistrovství světa.

Muže, který byl před pár lety v této kubatuře téměř nepřemožitelný, tentokrát porazili všichni jeho týmoví kolegové. David Salom dojel čtvrtý, Jason Disalvo osmý a poslední z jezdců týmu Triumph BE1 Chaz Davies byl klasifikován na dvanáctém místě. I poslední z jezdců Triumphu Davies měl na Charpentiera náskok téměř neuvěřitelných 48 sekund!

„Charpentier se rozhodl opustit šampionát poté, co nebyl schopen udržet v závodě rychlost odpovídající dvojnásobnému mistru světa supersportů. První závod na Phillip Islandu byl pro něj velkým zklamáním,“ píše se v tiskové zprávě týmu BE1.

Místo po Sebastienu Charpentierovi převezme jiný francouzský jezdec, Matthieu Lagrive, který dříve závodil za český tým KL Intermoto.