Aprilia slavila v Noale

vydáno 3. 8. 2009, text Jiří Nykodým, foto Aprilia

Oslavy premiérového vítězství v MS superbiků se odehrály před továrnou Aprilie v italském Noale.

Dnes se v severoitalském městečku Noale, kde sídlí závodní divize Aprilia Racing, odehrály oslavy premiérového vítězství tohoto výrobce motocyklů v šampionátu nistrovství světa superbiků. Slavilo se tak téměř přesně týden poté, co v prvním závodě superbiků na brněnském Masarykově okruhu zvítězil Max Biaggi na motocyklu Aprilia RSV4. V druhém závodě byl silnější než Biaggi a jeho RSV4 současný druhý nejlepší jezdec šampionátu Američan Ben Spies.

Max Biaggi: „Jsem moc šťastný z toho, že můžu oslavit tohle první a velmi emoční vítězství společně se všemi zaměstnanci továrny. Jsem velmi hrdý na to, že je všechny reprezentuji na závodních okruzích a zúročuji jejich práci. Během posledního kola v Brně se mi hlavou prohnaly všechny moje vzpomínky na Aprilii, které sahají až do roku 1992: Myslím se, že jsem jezdec, který má s touto továrnou společného víc než kdokoliv jiný. Pamatuji si vzrušení a nadšení všech lidí z našeho týmu u boxové zdi, když jsem zvítězil. Opravdu doufám, že tento výsledek byl předzvěstí sezony 2010, kde už budeme bojovat o top výsledky neustále, ne jen na pár tratích.“