3. den testů v Portimau

vydáno 25. 1. 2009, text Jiří Nykodým, foto Ducati

I poslední den testování MS superbiků a supersportů v Portimau do celého dění zasáhlo nepříznívé počasí. AKTUALIZOVÁNO.

Superbike

I poslední den testování superbikerů na portugalském okruhu v Portimau nepříjemně poznamenalo deštivé počasí, když musel být první měřený trénink ve své polovině zastaven kvůli velkému množství vody na trati. V tomto prvním tréninku zaznamenalo měřený čas jen devět jezdců, nejrychlejším z nich byl Michel Fabrizio na Ducati týmu Xerox, když zajel čas 2:01,679 s, druhý Ben Spies na Yamaze zaostal jen o pět setin sekundy. Třetí místo obsadil Ital Alessanro Polita, který zajel čas už o skoro tři sekundy pomalejší. Na čtvrtém místě byl klasifikován Ital Biaggi na Aprilii, páté místo obsadil Kagayama na Suzuki. Jakub Smrž žádný čas během ranního tréninku nezaznamenal.

Supersport

I trénink Supersportů byl narušen deštěm a čas zaznamenalo šestnáct jezdců. Nejrychlejším byl Anthony West na Hondě, o kterém je již dlouho známé, že je specialista na jízdu v mokrých podmínkách. West zajel čas 2:02,373 s , druhý Japonec Fujiwara na něj ztratil necelé dvě desetiny sekundy a na třetím místě je již jméno českého závodníka Matěje Smrže, který zajel na svém Triumphu Daytona 675 fantastický čas 2:03,018 s! Čtvrté místo patří Hondě Andrew Pitta, jako pátý je klasifikován Španěl Lascorz na Kawasaki. Druhý český zástupce Patrik Vostárek obsadil patnáctou pozici s časem 2:12,372 s.

V druhém měřeném tréninku strojů kategorie Supersport jezdil na již téměř suché trati nejrychleji Keanan Sofuoglu na Hondě CBR600RR týmu Ten Kate, když jeho nejrychlejší čas dosáhl hodnoty 1:47,314 s. Druhým nejrychlejším mužem se stal Ital Nanneli na Triumphu se ztrátou více než půl sekundy na prvního, třetí místo obsadila Kawasaki Španěla Lascorze. Čtvrté místo obsadila Yamaha, kterou pilotoval Ital Pirro a na pátém místě je klasifikován Brit Crutchlow. Matěj Smrž zajel čas 1:51,282 s a Patrik Vostárek zajel 21. čas, se ztrátou čtyř sekund na špici.