1. den testů v Portimau

vydáno 27. 10. 2009, text Jiří Nykodým, foto Yamaha

Na portugalském okruhu Algarve v Portimau se dnes představil např. James Toseland na Yamaze R1.

Po včerejších novinářských testech dnes na okruhu v Portimau odstartoval první den testů, kterého se účastnila většina továrních i netovárních týmů. Testování bylo rozděleno na ranní a odpolední.

Během ranní části testování jezdil nejrychleji Jonathan Rea na Hondě s časem 1:43,106 s , druhým nejrychlejším jezdcem se stal Noriyuki Haga na Ducati a třetí čas zajel Fabrizio.
Odpoledne byl opět nejrychlejší Rea, který oproti ránu porychlil o celou sekundu, druhé místo získal Fabrizio a třetí čas patřil Crutchlowovi.
Během testů se představilo mnoho jezdců již na motocyklech svých nových týmů, kde pojedou v roce 2010. Byl to například James Toseland a Cal Crutchlow na továrních R1, Tom Sykes a Joan Lascorz na tovární Kawasaki, Max Neukirchner na Hondě, na Apriliích jezdil Biaggi, Carmier a testovací jezdec Alex Hoffman a na soukromé Ducati týmu Althea kroužil v Portugalsku Carlos Checa.