20 000 motorkářů podpořilo Asociaci pro léčbu svalové dystrofie

vydáno 24. 11. 2007, text Radek

Není žádným tajemstvím, že i mezi motorkáři se najdou lidi, kterým osudy dlouhodobě nemocných lidí či opuštěných dětí nejsou lhostejné, a neváhají se připojit a pomoci jim, ať už konkrétním příspěvkem či třeba vstupným na charitativní akci. Love Ride 24 je motorkářská vyjížďka...

Není žádným tajemstvím, že i mezi motorkáři se najdou lidi, kterým osudy dlouhodobě nemocných lidí či opuštěných dětí nejsou lhostejné, a neváhají se připojit a pomoci jim, ať už konkrétním příspěvkem či třeba vstupným na charitativní akci.

Love Ride 24 je motorkářská vyjížďka, kterou můžeme nazvat výjimečnou a ojedinělou. Velkolepá jízda, která probíhá nově v jižní Kalifornii LA County Fairgrounds Pomona, se oprávněně může prohlašovat za největší svého druhu. Ostatně jak jinak - jsme přece v Americe.

Tento rok se konala od 9. do 11. listopadu v rámci kalifornského motorkářského srazu zatím největší Love Ride od dob jejího založení v roce 1981 – doslova jízda lásky – neplést si s Love Parade, která je v Berlíně zaměřena na aktivity úplně jiného druhu – asi výstižnější bude volnější překlad jízda lidské sounáležitosti.

Jízda, které se účastní mnoho filmových celebrit a jejímž maršálem je populární americký herec a komentátor Jay Leno, má opravdu neskutečné rozměry. Letošní rok se jí účastnilo 20 tisíc Harley Davidson motocyklů, a jejich dunění se dalo přirovnat k invazi letadel v Pearl Harboru.

Motorkářský sraz hostil mimo jiné 150 prodejců motorek a jejich doplňků, byly zastoupeny značky Victory Motorcycles, J&P Cycles, Big Dog Motorcycles, Boss Hoss, Big Bear Choppers, True-Track, Hollywood Choppers, Bassani Exhaust, Kuryakyn, Vance & Hines, Ron Simms, Corbin a další. K mání byly všechny HD modely na testovací jízdy stejně jako tříkolka Can-Am Spyder.

Jako každoročně se Love Ride účastnil i klan rodiny Davidsonových - Willie G. Davidson, jeho žena Nancy, syn Bill a dcera Karen. Přispěl i Gregg Allman svými písněmi z dob Allman Brothers Classics hity jako “Whipping Post” a “Sweet Melissa.”

Své umění předváděli kaskadéři McLaglen a nepřekonatelná byla podívaná na Motor Corps Stunt Team, 15 motorek HD manévrujících synchronně jako hodinky před aplaudujícím publikem.

Součástí srazu byly také závody dragsterů,ve kterých bezkonkurenčně zvítězil Doug Vancil se svým strojem #3 Drag Specialties/ Vance & Hines Nitro. Čas vítěze v cíli - 6,340 sekund, rychlost 350 km/h.

Asi nikdo nebude zpochybňovat, že motorkáři a jejich akce jsou přímo atomovými elektrárnami neziskového fundraisingu (zajišťování prostředků pro charitativní účely). Ať už se jedná o monstrózní akce typu Love Ride, a nebo pozvolnější sbírku typu prodej samolepek, motorkáři na celém světě rádi sáhnou do kapsy pro peněženku, aby svým dílem mohli pomoci změnit život druhých.

Od roku 1981 nasbírala Nadace Love Ride přes 20 milionů dolarů pro Asociaci na léčbu svalové dystrofie a další charitativní organizace. Účastníci letošního ročníku Love Ride přispěli na dobrou věc částkou 1 milion dolarů.

Pravdou zůstává, že Američani mají výhodnější startovací pozici k rozdávání peněz vzhledem k jejich lepší ekonomické situaci. I když časy se mění, a i na českém motorkářském nebi se začínají objevovat první vlaštovky motorkářských fundraisingových akcí. Doufejme, že i v příští sezóně jich opět pár přibude. Možná se i u nás najde pár tisíc love riders připravených pomoci druhým.Diskuze k článku


Přečtěte si také

Vzpomínky na Afriku  7. 7. 2008  

Další články z rubriky

  • Kokořínská motojízda 2008

Kam dál

  • iCMN má nový kabát
  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • Nedožitých 20 let ČMN