Motokemp Hledání Přívěr 3

vydáno 17. 4. 2009, text Hawk

10.-12.dubna proběhl v Hořicích v Podkrkonoší sraz majitelů a přátel malých objemů. Jaké to vlastně všechno bylo?

Letos se sešlo v hojném počtu hodně přátel jedné stopy i na větších kubaturách. Hodně motorkářů, kteří byli na minulých ročnících motokempu, se opět vrátilo na místo činu, avšak již na větších strojích. I přes tento fakt stálých příznivců ale Hořice rozhodně zaplavily malorážky, tak jako v předchozích letech.

O co šlo?
Hledání Přívěr má za úkol pomoci přežít nadcházející sezónu, kterou motorkářům otevírá. Letošní ročník se však nesl spíše v přátelském duchu a maximálním užití víkendu ve skvělé atmosféře jedné stopy. V pátek probíhaly akreditace účastníků a volný program až do osmi hodin byl využit k ubytování a vzpamatování se, v některých případech, z velmi dlouhé cesty. V osm hodin proběhlo úvodní slovo realizačního týmu a představení programu celého motokempu, na které navazovala prezentace nového stunridingového projektu Stuntriding.cz.

Se sluncem jsme si rozuměli
Pro některé velmi náročná páteční noc mohla zapříčinit opožděnější start do nového dne. Většina ubytovaných si však od osmi ráno nenechala ujít snídani ve stylu švédských stolů. Zároveň se dokončovaly akreditace i posledních účastníků motokempu, kteří přijeli až v sobotu ráno. Poté již nic nebránilo spuštění sobotního dopoledního programu. Michal „Indi“ Dokoupil se svojí bandou představili veřejnosti, jak že to funguje na závodech a jako trénink si každý mohl vyzkoušet zajet na PS3 Brno pod 2:00 proti zajímavé odměně. O několik desítek metrů dál byl vyhrazen okruh, pro testování motocyklů Sachs. Kdo nevěřil našemu nadšení z modelu MadAss a DirtyDevill v loňských testech, dal nám po svezení 100% za pravdu. Proběhl i seminář o výrobě českého motocyklu Blata Motard 125 BXM. Tento motocykl měl na motokempu zastoupení jak v předváděcím kousku, který pak několik desítek účastníků vyzkoušelo, tak i v podobě jednoho kusu, který se účastnil motokempu regulérně se svým majitelem.

Odpolední tah
Celým motokempem nás provázelo slunce a teplo. Čas utíkal jako ručička otáčkoměru a než jsme se nadáli, byl přichystán společný odjezd z kempu na 22 km dlouhou vyjížďku. Když se celá kolona rozpohybovala, tak žádné jednostopé srdce nezůstalo v klidu. I na nejpřehlednějších úsecích s viditelností na 2,5 km byl konec kolony v nedohlednu. Cílem vyjížďky bylo letiště pod Novým Bydžovem, kde byly pořádány sprinty účastníků motokempu a stuntridingová show 12 kaskadérů. Po skončení akce na letišti se všichni odebrali zpět do hořického kempu, kde s návratem účastníků padl zákaz konzumace alkoholu, který striktně platil po celý sobotní den. Vše se připravovalo na večer, kdy měla vypuknout velká show.

Emoce do omezovače
S odbitím desáté hodiny vše začalo. Motocykly účastníků tvořící uličku na asfaltové cestě byly namířené světly proti sobě. Vyhlášení výsledků sprintů, ocenění vítězů a slavnostní ceremonie za doprovodu klaksonů a aplausu jednoznačně zastřela show, kterou připravil tým HP3 girls. Na přehlídku oblečení 4SR navazoval neskutečný finish, který po celou dobu trvání provázel ohňostroj a hudba. Všichni se chopili připravených flašek šampaňského a za řevu (a bzukotu) motorů vyrovnaných motocyklů se slavil závěr motokempu. Troufám si říci, že nikdo nezůstal suchý. Šampaňské stříkalo opravdu na všechny a na všechno a mimo jiné také totálně zalepilo megafon, kterým pořadatelé ještě více hecovali publikum. Na tyhle momenty se nezapomíná a věřím, že motokemp Hledání Přívěr 3 zůstane v paměti všech, ještě hodně dlouho.

Sprinty
Při odpoledním programu na letišti v Zábědově u Nového Bydžova se odjely sprinty v kategoriích 4T/125, 2T/125 a třídě OPEN. Před příjezdem do předstartovního prostoru, prošel každý účastník technickou přejímkou vedenou motocyklovými odborníky z týmu Jana Halbicha a společnosti Contra. Při té se každý soutěžící ve zkratce dozvěděl shrnutí stavu svého motocyklu, řešení případných problémů a cenné rady a tipy k údržbě své motorky. Poté už nic nebránilo startu na sprintu, který se jel vyřazovacím soubojem dvou jezdců v každém závodě. Po odjetí základní části třetí kategorie, třídy OPEN, se publikum přemístilo na druhý konec letiště, kde proběhla stuntridingová show 12 kaskadérů najednou! Kdo se po tomto představení nevrátil zpět na doježdění sprintů kategorie OPEN, udělal velkou chybu. Tak napjaté a vyhecované finále se prostě jen tak nevidí. O titul si to rozdal zástupce polské účasti na Hondě CBR 929RR a české želízko v ohni na Suzuki GSX-R 750. De facto se opakovala situace z loňska, kdy měřiči v cíli při první finálové rozjížďce nebyli schopni určit vítěze. O tom, že titul zůstane doma, se tedy rozhodlo opět až v opakovaném finále. A co bylo největším překvapením závodů? Rozhodně vítězství bikerky, která za sebou na Hondě CBR 125R nechala všechny zúčastněné chlapce! Při vyhlašování výsledků večer v kempu za to sklidila obrovský aplaus a uznání.

Výsledky sprintů
4T/125
1.místo - Petra "jogurt.biker" Chocenská (CBR 125R)
2.místo - Vojtěch "Boobl" Blažek (CBR 125R)
3.místo - Lucián "LuCeK" Slavík (YZF-R125)
2T/125
1.místo – David "Hakysrs" Haken (Mito)
2.místo - Rudolf "Swix" Kovář (RS 125)
3.místo - Jan "ShakeRabbit" Pavelka (RS 125)
OPEN
1.místo - Lukáš "Lukes GSX-R" Richter (GSX-R 750)
2.místo - Piotr "Szuma" Cudzanowski (CBR 929RR)
3.místo - Lukáš "Ratlik" Bartl (CBR 600FS)


Diskuze k článku

jimmi 17. 4. 2009
zdravim tak já tedy začnu. účastnil sem se HP3 v plné palbě od pátku do neděle s motocyklem yamaha yzf-r125 a svoji slečnou. byl to můj první sraz a musím říct že sem zatím nic lepšího nezažil!!! :-D

Posmiros 17. 4. 2009
Taky zdravim, byl to můj první motosraz (motokemp) a bylo to tam úplně super... chytli jsme úžasnou partu lídí a pokecal jsem s mnoha kamarády a taky sem byl unešenej s Hořickýho okruhu :D jediný co mě sralo byli ti co jezdili okruh obráceně :-/ jinak zdravim lidi co byli v chatce číslo 15 a 16 a pak Jimmiho s Verčou, Bagouše, Lucka a Deagla a určitě sem na někoho ještě zapoměl ;-) a moc děkuju pořadatelům za skvělej motokemp

Deagle 17. 4. 2009
Tak HP3 byla opravdová síla a to doslova...Není lepší akce...Takže díky pořadatelům za skvělou organizaci a přípravu a hlavně účastníkům motokempu za skvělou atmosféru, kterou tam vytvořili :-)...Ano i já tě zdravím Mirosi :-)...Mejte se vsichni fajn, hodne stastných km v tehle sezone a priste snad na HP4 naviděnou...:-)))

Benyshek 17. 4. 2009
Nejlepší akce roku,, nikde se nezažije víc záplavy :-))) rok od roku je to lepší a ted už to fakt nemělo chybu

Jety :-P 17. 4. 2009
Nejlepší akcička....Výc omezovaču sem za výkend neslyšel:D:D:D:D HOŠI DĚKUJUUUUUU Fak MASAKRRRR !!!!!!!!!!!!;)

Lucek 17. 4. 2009
Jako HP3 byla hodne luxusni a povedena akcicka. Doufam, ze nejaky malickosti co se stali neodradi poradatele a ze se muzem vsichni tesit na dalsi vydani motokempu. Jinak taky te zdravim Miro..:)

Weeman 17. 4. 2009
Zdrawim .. suprová akcička, letos jsem byl poprvé a vůbec toho nelituji a příště přijedu zas ... skvěle zorganizováno! A užil jsem si to .. hlavně sobotní večer :D

jimmi 18. 4. 2009
ty su otcovi kurwááááááááá :D:D:D hoši ze zlína neměli chybu hlevně doktor varle alis jebal :D

Posmiros 18. 4. 2009
jimmi> čum vole :D:D:D:D

Peca 18. 4. 2009
Tak vas vsechny zdravim :) sem pravidelnym ucastnikem HP byl sem na vsech 3 rocnicich a musim rict ze je znat jak poradatele ziskavaji dalsi zkusenosti a akce nabira vetsi rozmery... jen tak dal ... diiky za super akci a tesim se na HP4 s nekterymi asi i driv :)

Kašák 18. 4. 2009
Zdravim vsechny.....Musim ríct ,ze uz mam mozna desítku srazu za sebou a ze nechybim ani na tech nejvetsich,ale motokempu jsem se nikdy nezucastnil.Toto bylo poprve a musim uznat ze se kluci od poradatelu nemaji vubec za co stydet.Bylo vse perfekne pripraveno a dovedeno k dokonalosti.Opravdu me to velice nadchlo a budu se moc tesit na HP4....diky moc hosi bylo to super!!!

Vilda 18. 4. 2009
Tož děcka - co dodat :-)

DEPECH 18. 4. 2009
HP3 nejlepší akce pecka jo diky hawku že si me dal na této stránky varadero vs cbr125.díky

Nagash 19. 4. 2009
Navštívený již třetí ročník se nenechal zahanbit a dopadl neuvěřitelně výborně. Skvělá organizace, hodnotný program, lidi se stejným motosrdíčkem, nádherné počasí prostě HP3 potvrdila, že není jen obyčejným tuctovým srazem,ale že se zde spoustu věcí dozvíte. Večery byly taky hektické...no spokojenost.

Šákul 19. 4. 2009
Nejlepší akce!!! akorát bych název do dalších ročníků předělal na hledání omezovačůů :)))

Zimik 19. 4. 2009
Super akce uz se tesim na HP4!!!!! fakt ze sem necekal ze to dopadne vic nez dobre:-D

Peca 20. 4. 2009
jo po tom co sem videl vsechny videa od Sakula tak souhlasim s tim Hledanim omezovacu :D ale privery sou zase privery :)

doktor varle 20. 4. 2009
Mega akce doufam ,že se sejdem zase

Bago 20. 4. 2009
No byl jsem rád že jsem tam viděl pár starých a poznal i pár nových tváří.Akcička byla organizačně zvládnutá dost dobře, to poklona...ale stejně jsem v neděli odjížděl se smíšenejma pocitama.Asi není úplně ideální nápad dávat ,,dětem" do rukou klíčky od motorek...

Spurnass 21. 4. 2009
Toto byl ten nejlepsí srázek co jsem zatím zazil. Pristi rok se zase zúcastnim. Moc dekuji poradatelum za super atmosféru a hlavne bombovou zabavu. Bylo to moc super.

Další články z rubriky

  • iCMN má nový kabát
  • 50 let řadových čtyřválců Honda
  • Nedožitých 20 let ČMN

Kam dál

  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>Nejmenší z&nbsp;rodu
  • <span style="color: red">ČMN 2008: </span>2 x&nbsp;Fun
  • <span style="color: red">ČMN 2007: </span>Spaghetti Western