Ve světovém enduru nic nového

vydáno 28. 3. 2009, text SRP, foto KTM / J. Edmunds

V sobotu excelovali stejní vítězové jako v Portugalsku.

Enduro 1
Ve španělském Igualadu pokračuje světový šampionát v enduru. V kategorii Enduro 1 dnes dominoval Mika Ahola, který s motocyklem HM-Honda zvítězil před Italem Simone Albergonim a Francouzem Antoine Meou. Na body se opět dostali i oba naši jezdci, kteří sice skončili ve výsledkové listině této třídy na posledním místě, nicméně David Čadek s pěti body za 16. místo, zatímco Jakub Horák bral o bod méně, když dojel sedmnáctý.

Enduro 2
Johny Aubert dovedl tovární KTM k vítězství v prestižní kategorii Enduro 2, ve které porazil o 37 sekund Cristobala Guerreru (Yamaha) a o 51 sekund Poláka Bartosze Obluckého (Husqvarna).

Enduro 3
Španěl Ivan Cervantes pokračuje ve vynikajících výkonech. Ani tentokrát jeho KTM nikdo nestačil, přestože ve velmi vyrovnaném závodě skončil Francouz Sebastien Guillaume (Husqvarna) druhý o pouhých 2,39 sekundy. Třetí Christophe Nambotin (Gas Gas) z Francie poté zaostal o 3,48.

Enduro Junior
I v klasifikaci juniorů zvítězil jezdec, jenž se před týdnem v Portugalsku radoval z triumfu v sobotu i neděli. Tímto jezdcem byl domácí Oriol Mena (Husaberg), jenž na třetí místo odsunul francouzského jezdce Jeremy Jolyho (HM-Honda) a na třetí krajana Lorenza Santolina (KTM). Náš Milan Engel (KTM) na body tentokrát nedosáhl, když v cíli byl klasifikován jako 27. jezdec juniorské kategorie.