V Lotyšsku vyhrál Crump

vydáno 3. 9. 2008, text Petr Štola, foto RZ

Jason Crump vyhrál letošní osmý závod Speedway GP, vítězství si nenechal ujít v lotyšském Gaugavpilsu.

Osmou Grand Prix v této sezoně absolvovali plochodrážní jezdci v Lotyšsku, kde se sešli na stadionu v Gaugavpilsu. Z vítězství se nakonec radoval Australan Jason Crump, který vyhrál před Dánem Nicki Pedersenem, tedy vedoucím jezdcem průběžné klasifikace této sezony mistrovství světa jednotlivců. Na stupních pro vítěze je doprovodil Polák Tomasz Gollob.

Náš Lukáš Dryml předvedl opět solidní výkon, kterým se dostal na rozdíl jednoho jediného bodu od vstupu do semifinálových jízd. S konečným sedmibodovým ziskem pak pardubický jezdec skončil na 13. místě, když byl nejhůře klasifikovaným borcem ze šestičlenné skupiny jezdců, kteří na svém kontě měli právě sedm bodů. V celkové klasifikaci patří našemu jezdci 15. místo.