V Kaplici řádili Kohút, Bartoš, Kučírek a Potůček

vydáno 18. 5. 2009, text Petr Hájek, foto forsage

V jihočeské Kaplici se jel druhý podnik motokrosového mistrovství republiky

Petr Bartoš, Honda

Ve třídě MX2 přijel do Kaplice jako vedoucí jezdec šampionátu František Smola (Suzuki), ale zajel jen třetí a čtvrté místo a o vedení přišel. Suverénem byl v Kaplici Slovák Martin Kohút (KTM), obhájce titulu. V první jízdě za ním dojel Petr Michalec, ve druhé zkušený Michal Votroubek (Michalec po kolizi se Špičákem nepokračoval). V prvním případě měl Kohút náskok 22 vteřin na druhého, ve druhé jízdě dokonce 36 sekund. Kohút nejezdí se startovním číslem jedna jako mistr, ale ponechal si loňskou 105. Vede o deset bodů.

Nová třída MX3/Open měla dva vítěze. První jízdu vyhrál s náskokem 12 vteřin Jan Zaremba (KTM) před Petrem Bartošem (Honda) a Rakušanem Reisingerem (Suzuki), druhá se stala kořistí Bartoše, který ujel dvojici Kadleček (TM) – Zaremba o necelých osm vteřin. Příliš se nedařilo obhájci titulu Martinu Žeravovi, dojel jen na šestém a pátém místě. Ani Jirka Čepelák neudělal tentokrát díru do světa – devátý a osmý. V tabulce vede Zaremba o čtyři body před Bartošem, Žerava je pátý.

Ve třídě Veterán vyhrál opět obě jízdy Mirek Kučírek, první o 45, druhou o 50 vteřin… Za ním dojeli nejdříve Roman Heinrich (TM, obhájce titulu) a Honza Froněk (Honda), potom Froněk a Petr Dokoupil (Yamaha). Na startu bylo 33 jezdců, z toho i tři Italové – skončili ale hluboko v poli poražených. Samostatně se hodnotí jezdci nad 50 let a v této kategorii ještě letos neprohrál Jaroslav Potůček (KTM).