V Abu Dhabi nejlepší Coma

vydáno 28. 3. 2009, text SRP, foto RZ

Celý týden bojovali nejlepší vytrvalci v saúdskoarabské poušti o body do MS cross country.

Trošku v netradičním termínu se letos konala vytrvalostní rally Abu Dhabi Desert Challenge. Přesun na jarní termín měl zajistit pro účastníky příjemnější klimatické podmínky, přesto teploty přes třicet stupňů nebyly nijak příjemné.

Po šest dní bojovalo na čtyřicet závodníků o body do letošního mistrovství světa v cross country. V zahajovacím závodě sezony nakonec zvítězil španělský jezdec týmu Repsol KTM Marc Coma, který si tak po vítězství na Dakaru připsal letos druhý triumf v dálkových soutěží. Coma o necelých šest minut porazil svého největšího soupeře Cyrila Desprese z Francie. Třetí místo poté obsadil skvělý Nor Pal Ullevatseter, jenž stejně jako první dva jezdci používá plnokrevný stroj KTM 690.

Ve třídě do 450 cm3 byl v cíli nejlepší s Hondou jedoucí jihoafrický jezdec Sean Gaugain. Na druhém místě této třídy skončil jeho krajan Mark Ackerman, jenž startoval se strojem KTM. Bronzovou příčku si připsal Brit David McBride, jenž startoval stejně jako vítěz na stroji Honda CRF450.

Nejlepší čtyřkolku pak k celkovému triumfu dovezl továrnou KTM podporovaný Sebastian Husseini.