Podmol začal sezonu pódiem

vydáno 22. 3. 2009, text SRP, foto RZ

V německém Berlíne odstartoval letošní světový šampionát freestylistů.

Včera v noci odstartoval další ročník stále populárnějšího světového šampionátu motokrosového freestyle. V berlínské O2 Areně se před zraky 11 tisíců fanoušků představila dvanáctka jezdců z devíti států této planety.

Vítězem prvního letošního Night of the Jumps se nakonec stal obhájce světové koruny Rémi Bizouard z Francie, který po vítězství v kvalifikaci dolétal i pro vítězství v hlavní soutěži večera. Na druhém místě skončil španělský jezdec Jose Miralles, který sice stejně jako Bizouard získal ve finálovém kole 310 bodů, ovšem horší výsledek z kvalifikace ho nakonec odsoudil na stříbrnou příčku. Na třetím místě skončil náš Libor Podmol. Vicemistr světa z posledních třech sezon freestylu si ve finále doskákal pro 300 bodů, čímž o pouhé dva body překonal Francouze Brice Izza.

Španěl Miralles zářil i v soutěži o nejlepší Whip, kterou vyhrál před Italem Massimem Bianconcinim a Francouzem Izzem. V doplňující soutěži o skok do největší výšky triumfoval náš Libor Podmol, který společně s belgickým jezdcem Gillesem Dejongem překonal laťku ve výšce rovných osm metrů.