Po dvou kolech Rakušan Zorn

vydáno 28. 12. 2008, text Petr Štola, foto RZ

Tradiční Santa Cup ve Švédsku otevřel ledařskou plochodrážní sezonu.

Santa Cup, vánoční turnaj plochodrážních jezdců na ledových oválech i letos představí tři závody. Jezdci se postupně poperou o body na ledovém oválu v Örnsköldsviku, Strömsundu a Bollnäsu. Protože se závodů neúčastní ruská ledařská špička, je jasným favoritem Rakušan Franz Zorn, aktuální mistr Evropy v této motocyklová disciplíně. Z našich do Švédska odcestoval jen Jan Klatovský, který se bude připravovat na vrcholy ledařské části plochodrážní sezony, kterými pro něj jsou mistrovství světa jednotlivců i družstev.

První závod se konal v Örnsköldsviku již v pátek, v sobotu se pokračovalo ve Strömsundu a vše zakončí pondělní závod v Bollnäsu. V obou prvních závodech vyhrál Franz Zorn a zaslouženě vede průběžné pořadí s plným počtem 50 bodů. Na druhém místě je domácí Stefan Svensson, který skončil dvakrát druhý. Třetím je v průběžné klasifikaci Fin Antti Aako, který má společně s Rakušanem Haraldem Simonem 38 bodů.

Náš Jan Klatovský skončil v úvodním závodě na 10. pozici, druhý pak pro něj znamenal 13. místo, když dokončil pouze dvě jízdy. V celkovém pořadí patří našemu jezdci 11. pozice, na které má 19 bodů.