Odstartovala Desert Challenge Rally 2008

vydáno 26. 10. 2008, text Petr Štola, foto RZ

Tradiční pouštní rally odstartovala na arabském poloostrově, ve Spojených arabských emirátech dnes byl nejlepší Portugalec Faria.

Ruben Faria na továrním motocyklu Honda CRF 450X byl nejrychlejší v dnešním prologu tradiční pouštní Rally Desert Challenge ve Spojených arabských emirátech. Faria zvítězil o 2,08 sekundy před svým krajanem a kolegou z týmu Lagos Helderem Rodriguezem. Na třetím místě dojel Sean Gaugain a až za ním Marc Coma z továrního týmu KTM, který byl se svou KTM 690 Rally zároveň prvním jezdcem silnější kategorie, přičemž na vítěze ztrácel bezmála osm sekund.

UAE Desert Challenge 2008 – prolog
Moto: 1. Faria (P, Honda), 2. Rodrigues (P, Honda), 3. Gaugain (ZAF, Honda), 4. Coma (E, KTM), 5. Viladoms (E, KTM), 6. Despres (F, KTM)

Čtyřkolky: 1. Husseini (NL, KTM), 2. Al Shamsi (UAE, Honda), 3. Echtibi (UAE, Honda)