Nikolaj Krasnikov má další titul

vydáno 15. 3. 2009, text SRP, foto RZ

Rus Nikolaj Krasnikov obhájil světový titul v ploché dráze na ledě.

Další titul v řadě získal ruský plochodrážní jezdec na ledě Nikolaj Krasnikov, který ani v sedmém závodě letošní sezony nenašel přemožitele a již tak nemůže být v celkovém pořadí nikým předstižen, ani kdyby dnes nenastoupil k finálovému závodu této sezony.

Na dráze v nizozemském Assenu se v základních rozjížďkách nejvíce dařilo rakouskému ledaři Franzu Zornovi. S ním si však Krasnikov poradil ve finálové jízdě A, ve které mu vrátil porážku hned z první jízdy celého večerního programu. Za Zornem skončil na třetím místě finálové jízdy další ruský jezdec Daniili Ivanov. Tomu také patří druhá příčka v celkovém pořadí, ve kterém je se 126 body o plných 49 bodů za Krasnikovem. Třetí je pak Franz Zorn, jenž má na svém kontě 119 bodů.

Náš Antonín Klatovský v základních rozjížďkách nijak nezářil. Po své prohrané úvodní jízdě přišlo alespoň čtyřikrát třetí místo. Zisk čtyř bodů našeho jezdce poslal do finále C, ve kterém „Tony“ dojel na 2. pozici, když nestačil na domácího Johnny Tuinstru. V celkové klasifikaci si ovšem náš jezdec udržel velmi dobré 10. místo, na kterém má i solidní náskok (10 bodů) na jedenáctého Rakušana Simona, konečnou pozici v top ten by si tak mohl český jezdec udržet i po dnešním finálovém závodě sezony 2009.