Nedělnímu Berlínu kraloval Miralles

vydáno 22. 3. 2009, text SRP, foto RZ

Jose Miralles zvítězil ve druhém závodě freestylového světového šampionátu.

O2 Arena v hlavním městě Německa Berlíně byla dnes odpoledne svědkem druhého závodu mistrovství světa v motokrosovém freestylu. Po vítězství v kvalifikačním kole si vítězství ve finále připsal španělský jezdec Jose Miralles, který se tak po včerejším druhém místě ujal vedení v celkové klasifikaci letošního šampionátu. Na druhém místě dnes skončil Brice Izzo, který si tak vynahradil včerejší zklamání, kdy mu stupně vítězů unikly o pouhé dva body. Izzo se dostal na druhou pozici i v celkovém pořadí, kde má o šest bodů méně než vedoucí Miralles, na jehož kontě je 38 bodů. Třetím místem se dnes blýskl Američan Brody Wilson, který se radoval po včerejším zklamání, kdy se nedostal ani do finálové šestky.

Tam se dnes bohužel nedostal náš Libor Podmol, který skončil v kvalifikačním kole s 229 body na sedmém místě, tedy těsně za postupující šesticí. „Mouka“ si přesto udržel přední pozici v celkovém pořadí, kde mu nyní patří třetí příčka, o kterou se dělí s dalším dnešním zklamáním, francouzským obhájcem světového titulu a včerejším vítězem Rémi Bizouardem.