Motokrosové mistrovství světa pokračovalo ve Španělsku

vydáno 21. 4. 2008, text Petr Štola, foto R. Archer, KTM, Suzuki, Honda, Yamaha

Španělské Bellpuig bylo svědkem druhého dílu motokrosového šampionátu této planety, bahenní lázně byly připravené pro třídy MX1 a MX2.

Snad nikdo by si nechtěl vyzkoušet to, co svatý Petr připravil tuto neděli pro účastníky druhého závodu mistrovství světa ve třídách MX1 a MX2. Bláto, kaluže měnící se v solidní rybníčky, hluboké, vyjeté koleje, které každým kolem mění svůj charakter. V doslova nebezpečnou podívanou se kvůli silnému nočnímu dešti změnil okruh u města Bellpuig.

Třída MX2 nabídla své dvě rozjížďky pro Tyla Rattraye, který vyhrál tu první a Davide Guarneriho, jenž zvítězil v divoké, druhé rozjížďce o 2:30 minuty. Druhá jízda musela být dokonce p��edčasně ukončena z důvodu zablokování tratě „mrtvými“ motocykly, které v jednom z náročných výjezdů mnoho jezdců utopilo v nánosech bahna. Jedním z těch, kteří se k tomuto boji člověka proti přírodě postavil, byl i náš Josef Kulhavý, jenž si ve druhém závodě dojel pro své první letošní body. 19. místo mohlo alespoň trochu zahojit šrámy z pádů a vysílení z náročného závodu.

Prestižnější třída MX1 dostala možnost bojovat pouze v jedné jízdě, když tu druhou pořadatelé po poradě s jezdci zrušili pro absolutní nesjízdnost tratě. 25 bodů do celkové klasifikace si připsal Belgičan Steve Ramon, kterého na stupních pro vítěze doplnili Ital Philippaerts a krajan a týmový kolega De Dycker.

Mistrovství světa Bellpuig (Španělsko)

MX1 1. rozjížďka: 1. Ramon (B, Suzuki), 2. Philippaerts (I, Yamaha), 3. De Dycker (B, Suzuki), 4. Coppins (NZ, Yamaha), 5. T. Leok (EST, Kawasaki), 6. Strijbos (B, Kawasaki)

MX1 průběžně po 3. závodě: 1.De Dycker 70 b, 2. Ramon 63, 3. Philippaerts 55, 4. Coppins 47, 5. Mackenzie 46, 6. Nagl (D, KTM) 40

MX2 1. rozjížďka: 1. Rattray (ZA, KTM), 2. Cairoli (I, Yamaha), 3. Guarneri (I, Yamaha), 4. Sword (GB, Kawasaki), 5. Tarroux (F, KTM), 6. Monni (I, Yamaha)

MX2 2. rozjížďka: 1. Guarneri, 2. Monni, 3. Paulin (F, Kawasaki), 4. Goncalves (P, KTM), 5. Roelants (B, KTM), 6. Pellegrini (I, KTM)

MX2 průběžně po 4. závodě: 1. Rattray 79 b, 2. Cairoli 76, 3. Guarneri 61, 4. Searle 60, 5. Goncalves 51, 6. Monni 48 ... 33. Kulhavý 2