Mistrem světa dlouhé Gerd Riss

vydáno 16. 9. 2008, text Petr Štola, foto RZ

Posedmé se z titulu mistra světa na dlouhé ploché dráze raduje Němec Riss.

Před domácím publikem se stal staronovým mistrem světa dlouhé ploché dráhy Němec Gerd Riss, který o víkendu skončil čtvrtý v závěrečném závodě této sezony. Na ovále ve Vechtě se z vítězství radoval Nizozemec Theo Pijper, kterého na stupních pro vítěze doplnili druhý Andrew Appleton z Velké Británie a třetí Glen Phillips, též z britských ostrovů. Richard Wolff se loučil se světovým šampionátem 12. místem. Získané body ho posadily na konečné 15. místo, což pro našeho jezdce znamená vyřazení z této společnosti, když alespoň na postup do bojů o Grand Prix 2009 (7. – 14. jezdec letošního GP dlouhé ploché dráhy) mu chyběl jeden jediný bod. Pavel Ondrašík postoupil do hlavního závodu ve Vechtě z rozjížďky poslední šance, kterou vyhrál, nicméně v samotném klání získal pouze tři body a skončil na 15. místě.