Magosi zvítězil na asfaltu

vydáno 19. 1. 2009, text SRP, foto RZ

Halová plochá dráha v rakouské Nova Areně se stala kořistí Maďara Magisiho.

Norbert Magosi z Maďarska zvítězil v halovém plochodrážním závodě na asfaltovém povrchu. V rakouském Wiener Neustadtu získal ve svých rozjížďkách celkem 13 bodů, čímž o dva body porazil nizozemsko-německou dvojici Theo Pijper a Sönke Petersen. Ti měli po základním rozpisu na svém kontě shodně 11 bodů, a tak o pořadí na stupních vítězů musela rozhodovat dodatková rozjížďka. V ní byl úspěšnější Nizozemec Pijper, zatímco na Petersena z Německa zbyl bronz.

Do haly Nova Arena přijel obhajovat své loňské vítězství náš Tomáš Suchánek. Letos na něj ovšem zbylo až páté místo, když na boj o bednu mu chyběl jeden jediný bod. Dalším z našich jezdců byl na devátém místě Vladimír Višváder, který si vyjel stejně jako desátý Hynek Štichauer osm bodů. Nejhůře z našich dopadl Pavel Fuksa, který skončil se třemi body na 13. pozici.

Součástí odpoledního klání ve Wiener Neustadtu byl i turnaj o 1000 euro. Do něj z našich naskočil pouze Tomáš Suchánek, ovšem již v semifinálové jízdě nestačil na Magosiho a Poláka Stanka, což pro něj znamenalo konec vyhlídky na tučnou prémii. Z té se nakonec radoval Maďar Magosi, který triumfoval před Pijperem, Stankem a Weisem z Německa.