Krasnikov krůček od dalšího titulu

vydáno 8. 3. 2009, text SRP, foto RZ

Nikolaj Krasnikov vyhrál i šestý závod letošní ledařské sezony.

Hlavní město Německa Berlín hostil dnes odpoledne šestý závod letošního mistrovství světa ploché dráhy na ledě. I v něm se z vítězství radoval Rus Nikolaj Krasnikov, který tak i po šestém závodě drží korunu neporazitelnosti. Krasnikov dnes nezaváhal ani v jedné své základní rozjížďce a poté i v samotném finále A, které pro sebe rozhodl před krajany Daniilem Ivanovem, jenž si druhým místem spravil chuť po včerejším osmé místě a Junir Bazejevem. Čtvrtý byl ve finálové jízdě rakouský jezdec Franz Zorn, který si tak nadále udržel třetí místo v celkové klasifikaci. V té je s plným bodovým ziskem na čele Nikolaj Krasnikov (150 bodů) a protože druhý Daniil Ivanov na něj ztrácí již 42 bodů, je prakticky jisté, že Krasnikov získá další světový titul této zajímavé motoristické disciplíny, mimochodem pro tohoto Rusa to bude již pátý titul mistra světa.

Po včerejším senzačním šestém místě se dnes již tolik nedařilo našemu Antonínu Klatovskému. Ten v základních rozjížďkách získal pouze čtyři body, což ho poslalo až do posledního finále „D“. V něm náš jezdec zvítězil a připsal si tak 13. místo. V celkové klasifikaci Antonín Klatovský o jednu pozici klesl, přesto se i nadále drží v elitní top ten, kde mu patří právě desáté místo.