James Stewart je zpět

vydáno 15. 3. 2009, text SRP, foto RZ

Po dvou závodech půstu se z dalšího supercrossového vítězství radoval James Stewart.

Jezdec týmu San Manuel Yamaha, James Stewart, zvítězil v jedenáctém závodě společného šampionátu mistrovství světa a USA v supercrossu. Před zraky více než 36 tisíc diváků triumfoval Stewart v americkém New Orleans o pět sekund před svým největším konkurentem v boji o světovou korunu a aktuálním lídrem světové série, Chadem Reedem z Austrálie. Ten si letos pojedenácté dojel pro stupně vítězů, což je úžasná stabilita výsledků, která tomuto obhájci titulu mistra světa dává celkem 246 bodů. James Stewart má na svém kontě o osm bodů méně, a tak zdaleka ještě není o celkovém vítězi rozhodnuto.

“Měl jsem skvělý start,“ přiznal Stewart po vítězném závodě. “Chybějí mi body, a tak jsem dnes večer potřeboval vyhrát. Tohle je přesně to, co jsem potřeboval. Nyní to chci zopakovat příští týden v St. Luis.“

V závodě slabší třídy Lites – východ zvítězil Austin Stroupe, který je pilotem továrny Kawasaki. Na čele celkové klasifikace je ovšem s velkým náskokem jeho týmový kolega Francouz Christophe Pourcel, jenž v New Orleans dojel na 4. pozici.