ITP Essox Cup pokračoval v Sedlčanech (fotogalerie)

vydáno 22. 3. 2009, text SRP, foto Petr Štola

V pořadí druhý závod letošního ITP Essox Cupu zavítal do Sedlčanské kotliny.

Jako první přišla na řadu kategorie čtyřkolek ve svém amatérském provedení. Po 45 minutách se z vítězství radoval David Babka, který o 1,5 sekundy odsunul na druhé místo Vlastu Daška. Necelých deset sekund za vítězem poté přijel do cíle třetí Pavel Malý. Kategorie Quad Profi jela o půl hodiny déle. Náročná trať byla skvěle připravená, což svědčilo nejvíce Františku Novotnému a jeho Suzuki 450. Ten zvítězil a na druhé místo tak poslal mistra ČR kategorie do 450 cm3 Martina Lišku. Třetí místo si ze Sedlčan odváží Luboš Halama, který byl zároveň posledním jezdcem, jenž absolvoval stejně jako vítěz 14 kol.

Nejpočetněji zastoupená byla kategorie moto-hobby. Více než sedmdesát jezdců se vydalo na pětikilometrovou trať, na které strávili rovnou hodinu. Na konci této hodiny se z vítězství radoval Bohumil Kůt, který na druhé místo poslal s KTM jedoucího Bartůňka a na třetí se Suzuki závodícího Šůse. Nejvíce času strávili v sedlech svých strojů jezdci kategorie moto-profi. Pro ty bylo vyčleněno 1,5 hodiny závodění. Skvěle se představil Víťa Kuklik, který se svým novým Husabergem dokázal jednoznačně zvítězit. Na druhé pozici přijel do cíle Jan Unger, třetí byl Aleš Balík.