I napodruhé Krasnikov

vydáno 8. 2. 2009, text SRP, foto RZ

Nikolaj Krasnikov z Ruska zvítězil i ve druhém závodě mistrovství světa v ledové ploché dráze.

Čtyřnásobný mistr světa této motocyklové disciplíny Nikolaj Krasnikov ze svého domácího závodu v ruském Krasnogorsku vytěžil maximum a po vítězství v sobotním závodě přidal 25 bodů do celkové klasifikace i v neděli. Ve druhém závodě letošní ledařské světové sezony se na stupně vítězů dostali pouze domácí jezdci. Na druhém místě totiž dojel ve finále A Junir Bazejev, zatímco třetí skončil Daniil Ivanov. Na nejlepšího zahraničního jezdce Franze Zorna zbylo v ruském ledařském chrámu tentokrát až čtvrté místo.

V závodě jsme měli opět našeho Antonína Klatovského. Tomu se však dařilo ještě hůře než včera, kdy vybojoval 11. pozici. Dnes náš nejlepší ledař postoupil, či spíše zůstal jen ve finále D, kde si druhým místem dojel pro konečné 14. místo.

V celkovém pořadí mistrovství světa je na čele Nikolaj Krasnikov, který po prvních dvou závodech má plný počet 50 bodů a je tak na nejlepší cestě za svým již pátým titulem. Na druhém místě je Daniil Ivanov, který má stejně jako Franz Zorn 36 bodů. Náš Antonín Klatovský je na průběžném 13. místě, kde má shodou okolností i 13 bodů.