Hans Andersen vítězí v Lonigu

vydáno 28. 9. 2008, text Petr Štola, foto RZ

V Lonigu nejlepší Dán Hans Andersen, náš Lukáš Dryml skončil na 14. pozici.

Vítězem SGP Itálie se stal Dán Hans Andersen, který ve finálové jízdě porazil Bjarne Pedersena, Jasona Crumpa a Liegha Adamse. Vedoucí jezdec celkového pořadí Nicki Pedersen z Dánska se tentokrát nejenže nedostal do finále, ale svým výkonem se neprobojoval ani do semifinálových jízd a své účinkování tak ukončil již po základním programu. Náš Lukáš Dryml začal závod nadějnými prvními dvěma jízdami, ve kterých si připsal jeden a poté dva body. Ve svých dalších třech jízdách však získal již pouze jeden bod a skončil hluboko v poli poražených, kde mu tentokrát patřilo 14. místo.

17. Chris Harris, GB (0,-,0,0,-) 0

Celkové pořadí SGP 2008: 1. Nicki Pedersen 161, 2. Jason Crump 145, 3. Greg Hancock 129, 4. Tomasz Gollob 127, 5. Hans Andersen 123, 6. Leigh Adams 110, 7. Andreas Jonsson 88, 8. Rune Holta 73, 9. Scott Nicholls 70, 10. Bjarne Pedersen 66, 11. Fredrik Lindgren 64, 12. Niels-Kristian Iversen 59, 13. Chris Harris 54, 14. Krzysztof Kasprzak 52, 15. Lukáš Dryml 39, 19. Luboš Tomíček 8