GS Trophy

vydáno 3. 11. 2008, text -rk-

Závod speciálů BMW zná svého vítěze.

První ročník závodu motocyklů BMW F 800 GS odstartoval 15. října, kdy se týmy Japonska, Německa, Itálie, Spojených států amerických a Španělska přesunuly z Milána do Janova, a odtud trajekterm do Tuniska.

První noc strávili ve svatém městě Kairouan, odkud již druhý den odjížděli to Kar Ghilane - oázy uprostřed africké Sahary. První ostrý den závodění byl vítězným pro španělský tým, který se nejlépe zorientoval a vyhrál tuto etapu.

Druhý den náročného závodu vedl účastníky přes pouštní písky Biben Dunes a vítězem se stal německý tým.

I další dvě etapy byly neméně obtížné - týmy se musely poprat s příkrým závodem do kopců a další nástrahy čekaly na každém kilometru závodu.

Nakonec se nejsilnějším týmem stalo americké družstvo, když dokázalo získat 2700 bodů, a umístilo se v absolutním pořadí na prvním místě.

Florian Balumeister, ředitel marketinkového oddělení BMW Motorrad v Německu, k závodu poznamenal:

" Základní myšlenka celé GS Trophy byla týmová práce v nejnáročnějších podmínkách africké pouště, a tohoto úkolu se všechny týmy zhostily skvěle. Všichni se navzájem podporovali a to nezávisle na národnostní příslušnosti, a toho si ceníme nejvíce."

"Tunisko je nádherné a bylo to perfektní místo pro úvodní ročník GS Trophy," dodal Volker Geisler, organizátor tohoto závodu se společnosti BMW Motorrad.