Andriej Gavrylkin juniorským šampionem

vydáno 22. 2. 2009, text SRP, foto RZ

Rus Andriej Gavrylkin zvítězil na domácím ledě v evropském šampionátu juniorů.

Jako jeden ze tří nejlepších jezdců sobotního programu vstupoval do dnešních bojů domácí Andrej Gavrylkin. Roli jednoho z největších favoritů potvrdil a poté, co ke včerejším 13 bodům dnes přidal dalších 14 bodů, se radoval ze zisku titulu mistra Evropy ploché dráhy na ledě juniorů do 21 let. Na stupních vítězů ho doplnili krajané Maksym Korczemacha a Roman Akimienko, kteří o konečném umístění bojovali v dodatečné jízdě, když po dvou dnech na jejich kontě bylo shodně 26 bodů. Úspěšnější byl nakonec Maksym Korczemacha, který dnes odvedl skvělou práci, když zvítězil ve všech svých pěti rozjížďkách, i v této dodatečné jízdě.

Konečné čtvrté místo čekalo na dalšího domácího jezdce. Tím byl Michail Zielepukin, jenž na pátou pozici odsunul Mikolaje Riabokona. I na dalších místech skončili ruští mladíci. Až do jedenáctého místa se postupně seřadili Dmitrij Koltakov, Aleksandr Rodin, Aleksandr Koczetov, Nikita Aleksiejev a Michail Karpuchin. Teprve na zmíněném jedenáctém místě byl první z neruských jezdců. Tím byl mladý Nizozemec Sven Holstein, který tak po devátém místě v sobotním programu pozici v elitní desítce neudržel.