vydáno 16. 4. 2018, text Petr Hájek, foto TZ

Polovina dubna znamená, že většina sportovních disciplín už jede naplno. Jen namátkou – v Praze se jela plochá, v Březové trial, v Aguedě motokros, v Minneapolisu superkros, v Aragonu, v Brands Hatch a v Atlantě superbiky…

Rea si z Aragónu odváží první a druhé místo
Superbiky

Ve španělském Aragónu se jelo mistrovství světa. První závod byl po kolizi několika jezdců zastaven ve 4. kole a jelo se znovu. vyhrál Rea před Daviesem a Foresem. Druhý závod ovládl Davies před Reou a Melandrim. Celkově vede Rea 114 před Daviesem 102 a Melandrim 98. Ondra Ježek dojel dvakrát 17., body tedy nezískal.
V supersportech vyhrál poprvé Cortese, prvá čtyři místa obsadily Yamahy.
V americké Atlantě se jely závody seriálu MotoAmerica a ve třídě superbike vyhrál oba závody obhájce titulu Toni Elias na Suzuki. V supersportech vyhráli Beach a Gillim, oba na Yamahách. Ve třídě Junior Cup se poprvé v seriálu postavila na stupně vítězů dívka – Jamie Astudillo.
V britském Brands Hatch se jely dva závody britského superbikového šampionátu, vyhráli Shane Byrne (Ducati) a Leon Haslam (Kawasaki). Celkově vede Ray (Suzuki) 79 před Byrnem 69 a Haslamem 65. Jakub Smrž na BMW dojel 14. a 16.

Tomac si v Minneapolisu připsal sedmé letošní vítězství
Superkros

Americký/světový šampionát v superkrosu pokračoval v Minneapolisu již třetí trojkorunou, tedy závodem se třemi finálovými jízdami. Každý z favoritů vyhrál jedno finále – Tomac, Musquin i Anderson. V součtu umístění na tom byl nejlépe Tomac (Kawasaki) a připsal si sedmé letošní vítězství. Další pořadí obsadili Anderson (Husqvarna), Musquin (KTM), Brayton (Honda) a po zranění se vrátivší Barcia (Yamaha). Z cizinců kromě Musquina bodovali ještě Wilson (10.), Reed (13.) a Soubeyras (16.). Celkově stále vede Anderson 311 před Musquinem 272 a Tomacem 246.
Ve třídě 250 Východ vyhrál Jeremy Martin na Hondě, celkově vede Zach Osborne na Husqvarně.

Josef Franc zopakoval své vítězství na Prague Open
Speedway

Prague Open pro Josefa France
V Praze začala v sobotu plochodrážní sezona závodem Prague Open. Vyhrál ho Josef Franc, který nenašel přemožitele ani ve finále, přestože do něj špatně odstartoval a ze začátku jel na posledním místě. Franc v něm pozávodil Eduarda Krčmáře, Zdeňka Holuba i Hynka Štichauera, který od startu jezdil na čele.
Krčmář si spravil chuť v neděli ve slovenské Žarnovici, kde vyhrál při mezinárodním mistrovství Slovenska.
Prague Open: 1. Franc, 2. Štichauer, 3. Krčmář, 4. Holub

Herlings vede tabulku třídy MX1
Motokros

V portugalské Aguedě pokračovalo mistrovství světa. Oba závody MX1 opanovali tovární jezdci KTM v pořadí Jeffrey Herlings (NL), Antonio Cairoli (I). Třetí místa obsadili Tim Gajser (SLO, Honda) a Clement Desalle (B, Kawasaki). Herlings vede tabulku s 241 bodem před Cairolim 225.
Stejně suverénně si vedl další tovární jezdec KTM i ve třídě MX2 – Jorge Prado (E) vyhrál oba závody, jednou před Lotyšem Jonasem (KTM) a Australanem Beatonem (Kawasaki), podruhé před Dánem Kjerem Olsenem (Husqvarna) a Britem Watsonem (Yamaha). Šampionát vede Jonas o 14 bodů před Pradem.