MXoN: Jsme tam!

vydáno 28. 9. 2013, text Petr Záruba

Tento víkend 28.-29.9. probíhá v německém Teutschenthalu největší motokrosový závod roku – Motokros národů (MXoN) a my jsme přímo v centru dění.

Dnešní den byl ve znamení kvalifikací na zítřejší hlavní závod a český tým ve složení Smola, Michek a Neugebauer dokázal prolomit smůlu z minulého roku. Hlavní závod se letos nepojede bez Čechů. Kluci se dokázali kvalifikovat z krásného 18. místa.

Franta Smola jedoucí ve třídě MX1 po bláznivém startu, který připomínal spíše kulečník, dojel na 18.místě. V nejslabší kategorii MX2 nás zastupuje Filip Neugebauer a ten ve velmi nabité konkurenci (Roczen, Tomac, Ferris…) zajel 20. místo. V této chvíli zbývala pouze rozjížďka třídy Open a nebylo jasné, jestli postoupíme. Náš postup měl tedy v rukou Martin Michek. Start se mu celkem povedl a jezdil kolem patnáctého místa. To naše fanoušky vcelku uklidnilo. Jenže Martin je velký šoumen a celou jízdu ještě zdramatizoval tím, že na největším dvojskoku vystoupil z motorky ještě před dopadem. Naštěstí kromě prodřených trenek se mu nestalo nic vážného a závod dojel na skvělém 13. místě.

V pořadí týmů dnešní den opanovali Australané (Metcalfe, Ferris, Waters), druzí jsou Američané (Barcia, Tomac, Dungey) a třetí Belgičané (Desalle, Van Horebeek, De Dycker). Obhájci titulu Němci jsou až čtvrtí.

Kluci, děkujeme a zítra budeme držet palce!

Motokros národů: První jízda MX1+MX2  29. 9. 2013