Sportovní víkend v rychlém přehledu (2. až 3. září)

vydáno 4. 9. 2017, text Dominika Nováková, foto Pavlína Mařáčková, MXGP, IDM

Ve Francii skončila motocyklová nejvyšší soutěž - Šestidenní, kde Češi na loňský úspěch nenavázali, týmy se ale udržely až do cíle. Mistrovství světa v motokrosu se přesunulo do Ameriky a na přírodním okruhu se závodilo v Dymokurech.

ISDE

Brive-la-Gaillarde, Francie

Z vítězství se ve World Trophy i v Junior Trophy radovali reprezentanti Francie, kteří dokázali využít domácího prostředí. Česká reprezentace World Trophy (Patrik Markvart, Patrik Liška, Jakub Šefr a Milan Engel) na motocyklové Šestidenní obsadila třinácté místo a nenavázala na loňský úspěch – bronz. Juniorská výprava (Robert Friedrich, Adolf Živný a Jiří Hádek) skončila na osmé pozici. Mezi klubovými zástupci nejlépe dopadl KBS UAMK, skončil na 9. příčce.

World Trophy: 1. Francie, 2. Austrálie, 3. Finsko, 4. Portugalsko, 5. Velká Británie, 6. Švédsko...13. Česká republika; Junior Trophy: 1. Francie, 2. Itálie, 3. USA, 4. Velká Británie, 5. Španělsko, 6. Chile... 8. Česká republika.

MXGP

Jacksonville, USA

Do seriálu mistrovství světa v motokrosu na americké Velké ceně promluvili domácí jezdci. Ti téměř ovládli kategorii MX2, kterou vyhrál RJ Hampshire na Hondě. Mezi Američany se dostal jenom na čtvrtém místě Jeremy Seewer. Lídr tabulky Pauls Jonass byl až sedmý. MXGP vyhrál Jeffrey Herlings, ale hned druhý byl opět americký jezdec, hvězda amerického supercrossu Eli Tomac. Tabulku vede Antonio Cairoli.

MXGP závod: 1. Herlings (NL, KTM), 2. Tomac (USA, Kawasaki), 3. Cairoli (I, KTM), 4. Gajser (SLO, Honda), 5. Anstie (GB), 6. Nagl (D, oba Husqvarna); MXGP průběžně: 1. Cairoli, 2. Herlings, 3. Paulin (F, Husqvarna), 4. Desalle, 5. Gajser, 6. Febvre (F, Yamaha)...31. Romančík (KTM); MX2 závod: 1. Hampshire (USA, Honda), 2. Lawrence (AUS, Suzuki), 3. Covington (USA, Husqvarna), 4. Seewer (CH, Suzuki), 5. Harrison (USA, Yamaha), 6. Sexton (USA, Honda); MX2 průběžně: 1. Jonass (LAT, KTM), 2. Seewer, 3. Olsen (DK, Husqvarna), 4. Paturel (F, Yamaha), 5. Covington, 6. Lieber (B, KTM).

IDM

Oschersleben, Německo

Mezinárodní šampionát Německa IDM Superbike má za sebou předposlední závod v Německu. Oba závody, sobotní i nedělní, vyhrál domácí jezdec Markus Reiterberger. Český jezdec Jan Halbich dojel do cíle dvakrát pátý. Celkově je v šampionátu zatím na šesté pozici. Na pátého závodníka průběžného pořadí mu zbývají dva body.

První závod: 1. Reiterberger (D), 2. Bühn (D), 3. De Boer (NL, všichni BMW), 4. Alt (D, Yamaha), 5. Halbich (Honda), 6. Kerschbaumer (A, Yamaha); Druhý závod: 1. Reiterberger, 2. De Boer, 3. Alt, 4. Bühn, 5. Halbich, 6. Mackels (B, Yamaha); Průběžně: 1. Reiterberger, 2. Alt, 3. Bühn, 4. De Boer, 5. Kerschbaumer, 6. Halbich.

Dymokury 2017

V Dymokurech se jel poslední letošní český závod na přírodních okruzích. Závodní den zahíjili klasici 175 a 250 cm3, třídu vyhrál Vítězslav Hatan. Hodně nabitá byla ale hlavně kategorie nad 600 cm3, kterou ovládl Marek Červený, druhý dojel Petr Bičiště a o třetí místo musela rozhodovat cílová fotografie, ta promluvila ve prospěch Dominika Jůdy, čtvrtý skončil Michal Prášek.

Klasik do 175 cm3+250 cm3: 1. Hatan, 2. Žiška, 3. Gilbert, 4. Bango, 5. Petr, 6. Průcha; Klasik do 350 cm3+500 cm3+750 cm3: 1. Stibor, 2. Hatan, 3. Brückner, 4. Novák, 5. Procházka, 6. Vrzáň; 125 SP: 1. Sedlo, 2. Werner, 3. Fikker, 4. Soukup, 5. Polák, 6. Vecko; Supermono+400 SSP: 1. Kalina, 2. M. Hanzalík, 3. Heimerle, 4. Eder (A), 5. Řezáč, 6. Kunz; Twin: 1. Soukup, 2. Stibor, 3. Hulín, 4. Kužela, 5. Blažek, 6. D. Hanzalík; 125 GP+250 CRR: 1. Eder, 2. Kolář, 3. Savinkov, 4. Adamec, 5. Podlipný, 6. Kunz; do 600 cm3: 1. Sedlák, 2. Jůda, 3. Vecko, 4. Wiesenberg, 5. Coppa (I), 6. Koňák; nad 600 cm3: 1. Červený, 2. Bičiště, 3. Jůda, 4. Prášek, 5. Borovka, 6. Vysloužil.

MČR sajdkárkros

Kramolín

Mezinárodní mistrovství republiky v sajdkárkrosu má za sebou předposlední závod sezony. Obě rozjížďky vyhráli bratři Tomáš a Ondřej Čermákovi, kteří obsazují přední příčky i na mistrovství světa. V Kramolíně předčasně získali titul mistrů České republiky.

MČR trial

Bochov-Kyselka

Závod: 1. Matějíček (Gas Gas), 2. Křoustek (Vertigo), 3. M. Wünsch, 4. D. Wünsch, 5. Ammon (Beta), 6. Kohout (TRS).