Kornfeil válel v Assenu, Žerava v Dalečíně a Woffinden v Dánsku

vydáno 3. 7. 2018, text Petr Hájek, foto Prüstel GP, Ducati, Dušan Belica, Jiří Šimeček

Nabitý sportovní víkend nabídl tvrdé souboje v Assenu, napínavý motokros v Dalečíně i překvapivý start Ondřeje Ježka v Maďarsku. V Dánsku nejlépe driftoval Woffinden a Podmol přeskočil dům.

Lorenzo bojoval o třetí vítězství v řadě, ale neuspěl. Foto Ducati
Brilantní Jakub Kornfeil

V katedrále motocyklových závodů, v Assenu, se přes nepřízeň komisařů podařil Jakubu Kornfeilovi skvělý závod a po startu až z osmé řady dosáhl nejlepšího letošního výsledku – dojel pátý. Závody Moto2 a MotoGP vyhráli Bagnaia a Márquez. Zejména závod MotoGP byl nevídaně skvělý, od startu do cíle bojovala o podium osmička jezdců. Jednu chvíli byly na čele obě tovární Ducati, nakonec se ale na bednu nevešla ani jedna, stupně vítězů ovládli Španělé Márquez, Rins a Vinales a tři japonské značky Honda, Suzuki a Yamaha. Abraham nedojel.
Velká cena Nizozemska, Assen
Moto3: 1. Martín, 2. Canet (oba E, Honda), 3. Bastianini (I, Honda), 4. Masiá (E, KTM), 5. Kornfeil (KTM), 6. Dalla Porta (I, Honda)
Celkově: 1. Martín 105, 2. Bezzecchi (I, KTM) 103, 3. Di Giannantonio (I, Honda) 91, 4. Bastianini 84, 5. Canet 81, 6. Rodrigo (RA, KTM) 65,...8. Kornfeil 52
Moto2: 1. Bagnaia (I, Kalex), 2. Quartararo (F, Speed Up), 3. Á. Márquez (E, Kalex), 4. Schrötter (D, Kalex), 5. Mir (E, Kalex), 6. Oliveira (P, KTM)
Celkově: 1. Bagnaia 144, 2. Oliveira 128, 3. Á. Márquez 110, 4. Baldassarri (I, Kalex) 93, 5. Mir 75, 6. Vierge (E, Kalex) 70
MotoGP: 1. M. Márquez (E, Honda), 2. Rins (E, Suzuki), 3. M. Vinales (E, Yamaha), 4. Dovizioso (I, Ducati), 5. Rossi (I, Yamaha), 6. Crutchlow (GB, Honda),...Abraham (Ducati) nedokončil
Celkově: 1. M. Márquez 140, 2. Rossi 99, 3. M. Vinales 93, 4. Zarco (F, Yamaha) 81, 5. Dovizioso 79, 6. Crutchlow 79,...23. Abraham 4

Ondřej Ježek s BMW na Pannonia-ringu. Foto Dušan Belica
Ježek místo Haniky v Maďarsku

Na Pannoniaringu se jelo mistrovství České republiky na okruzích v rámci závodů poháru Alpe-Adria. Celkem 22 českých jezdců nastoupilo v šesti různých kategoriích, nejvíc (šest) jich bylo ve třídě SSP300. Jediným českým vítězem byl Michal Filla ve třídě Superstock 1000, pozornost poutal Ondřej Ježek, který jel ve třídě Superbike místo Karla Haniky… Zvykal si na motocykl BMW, s nímž má v týmu Mercury Racing startovat v osmihodinovce v Suzuce.

V českém motokrosu vládnou cizinci
V Dalečíně se jel třetí podnik Kůta mezinárodního mistrovství České republiky a pouze ve veteránech slavil vítězství domácí jezdec – samozřejmě Martin Žerava. MX1 vyhrál Maďar Szvoboda, MX2 Francouz Jaulin a ženy Němka Laierová.

Speedway GP má favorita
V dánském Horsensu se jela třetí letošní plochodrážní velká cena a jasným vítězem se stal Brit Tai Woffinden, který vede s desetibodovým náskokem mistrovství světa. Tři nejlepší z pražské GP v Dánsku neuspěli.
GP Dánska, Horsens: 1. Woffinden (GB) 18, 2. Laguta (RUS) 12, 3. Hancock (USA) 16, 4. Doyle (AUS) 12, 5. Pedersen (DK) 12, 6. Sajfutdinov (RUS) 11
Celkově MS: 1. Woffinden 49, 2. Lindgren (S) 39, 3. Sajfutdinov 34, 4. Laguta 33, 5. Hancock 31, 6. Dudek (PL) 30

Libor Podmol se vznáší hlavou dolů nad bungalovem. Foto Jiří Šimeček
Podmol skákal přes barák

Freestylista Libor Podmol přeskočil na motorce přízemní rodinný domek. Zdolal ho několikrát, dvakrát let ozdobil saltem vzad. Letěl v 10metrové výšce a dopadal na nafukovací doskočiště.

Ducati nejrychlejší na Pikes Peaku
Vrchařský závod Pikes Peak International Hill Climb, při kterém závodníci zdolávají horu Pikes Peak v Coloradu až do nadmořské výšky 4000 m, má za sebou 96. dějství a Králem hory se stal Carlin Dunne se strojem Ducati MTS1260 Pikes Peak.

Francouz chce americký titul
V americkém motokrosu se o vítězství na posledních závodech v Tennessee a Southwicku dělili Francouz Marvin Musquin (KTM) a domácí Eli Tomac (Kawasaki). Stále vede Tomac o 32 bodů. Na čele třídy 250 je Aaron Plessinger na Yamaze.

Herlings a Vlaanderen vyhráli v Indonésii
V indonéském Pangkal Pinangu se jelo další kolo motokrosového mistrovství světa. První a druhá místa v MXGP obsadili střídavě Cairoli (I) a Herlings (NL), oba tovární jezdci KTM. Třídu MX2 vyhrál Vlaanderen (ZA) na Hondě před Covingtonem (USA) na Husqvarně. Tabulky vedou Herlings a Jonass (LAT, KTM).

Moto Gymkhanu vyhrál Zapach
Další podnik domácího seriálu v motoslalomu se jel ve Žďáru nad Sázavou. S náskokem 3,14 sekundy vyhrál opět Jan Zapach a upevnil si tak vedení v celém seriálu. Druhý byl Filip Szymanský, třetí Ondřej Kroupa. Zapach vyhrál i GP8.