Spies o víkendu v Le Mans

vydáno 26. 5. 2010, text Jiří Nykodým, foto Yamaha Tech 3

Těžký víkend ve Francii skončil pro Bena Spiese pádem v sedmém kole závodu.

Americký závodník Ben Spies přiznává, že si nedokáže vysvětlit důvod pádu při nedělním závodě v Grand Prix Francie na okruhu Le Mans. Texasan Spies jel na jedenácté pozici,  ve třetí zatáčce sedmého kola závodu ale ztratil kontrolu nad motocyklem Yamaha YZR-M1 a závod pro něj skončil. Tímto se uzavřel pro Bena těžký víkend v Le Mans, v sobotu ho potkal tvrdý pád, při kterém si poranil levý loket a s bolestmi nastoupil k závodu.

„Byl to opravdu náročný víkend, ale obtížné jsem si to udělal sám sobě. Nehoda v sobotu ráno byla moje vlastní chyba a to, že jsem ten trénink pak musel vynechat, mi také nepomohlo. Potřebuji co nejvíce času na trati a nemohu si dovolit se dobrovolně připravit o celou hodinu, to není dobré. Do závodu se mi podařilo dobře odstartovat a dostal jsem se do dobrého tempa. Potom mě začal dojíždět Capirossi s Edwardsem, ale já jsem se stále cítil jistě. Najednou jsem viděl, jak Capirossi ztratil předek v třetí zatáčce a spadl. Zzanedlouho potkalo to samé i mě. Byl to zvláštní pád, naštěstí jsem se při něm nezranil. Nyní mám před sebou týdenní pauzu a do Mugella chci přijet znovu ve 100% formě. Stále věřím tomu, že mohu být mnohem blíže jezdcům na špici, když se nám bude vše dařit. Zatím nechci vyhrávat závody, ale zajíždět lepší výsledky,“ řekl Ben Spies.