Junioři osmí

vydáno 6. 10. 2013, text hell, foto ISDE Sardinie

Na Sardinii skončil v sobotu 88. ročník Mezinárodní šestidenní motocyklové soutěže. V obou hlavních soutěžích zvítězil favorizovaný tým Francie. Naši junioři obsadili osmou pozici.

Francie se na čele Juniorské světové trofeje udržela od prvního dne. Náš tým ve složení Markvart, Helmich, Engel a Balaš začal na devátém místě, během druhého dne přišlo družstvo o Jana Balaše a dál už naše naděje musely jet jen ve třech. Devátou příčku drželi junioři i v dalších dnech, jejich ztráta na lepší pozice však stále nebyla velká. Pátý den český tým přeskočil Portugalce a postoupil na osmou příčku, kterou už v závěrečném motokrosu udržel. Proti loňsku je to sice ztráta dvou míst, ale je potřeba říci, že kamenitý a pískový povrch byl možná pro nás tím nejhorším možným, na němž naši nemají příliš zkušeností.

V klubové soutěži naše družstva neuspěla, nejlépe se ze sedmi klubů umístil tým Husqvarna Gottbros (Caesar, M. Gottvald, Grošek) až na 43. místě. Dokončilo všech našich sedm družstev, které do klubové soutěže ISDE nastoupily.

ISDE Sardinie (I)

Světová trofej: 1. Francie, 2. USA, 3. Itálie, 4. Austrálie, 5. Španělsko, 6. Velká Británie

Juniorská světová trofej: 1. Francie, 2. Itálie, 3. Velká Británie, 4. USA, 5. Švédsko, 6. Austrálie… 8. ČR

Ženská světová trofej: 1. Austrálie, 2. Švédsko, 3. Francie

Klubová soutěž: 1. Treviglio, 2. Welard, 3. La Marca Trevigiana… 43. Husqvarna Gottbros, 50. Motosport Bozkov 2, 52. Enc Racing CZ Junior, 78. UFO Zlaté Hory, 82. Enc Racing CZ, 77. Motosport Bozkov, 110. Motoklub Chrastava