Na startu brněnské GP budou všichni Češi!

krátce, vydáno 23. 8. 2013, text Ivo Helikar

Už ve čtvrtek se objevila nadějná zpráva, která rozptylovala obavy, že by Pešek nemohl pro finanční potíže a neplnění smlouvy startovat. Vše rozsekl šéf jeho týmu Giampiero Sacchi, když řekl, že neúčast Lukáše v GP ČR vůbec nehrozila: "Nikdy jsem mu neřekl, že když okamžitě nezaplatí, tak nepojede.“ Slova Sacchiho se potvrdila hned v pátek dopoledne, kdy na Masarykově okruhu odstartoval první volný trénink královské třídy MotoGP za účasti obou našich zástupců, Peška i Abrahama. To už měl za sebou první setkání s domácí tratí i Jakub Kornfeil ve třídě Moto3 a zajel v něm dvanáctý čas (2:10,876). V prvním tréninku obsadil Karel Abraham dvacáté místo a Lukáš Pešek poslední 25. příčku se ztrátou 7,393 sekundy na nejrychlejšího Jorge Lorenza, který se zatím jako jediný dostal pod hranici 1:57 časem 1:56,698.

Lorenzo po operaci

vydáno 28. 6. 2013 Lorenzo po operaci

V Assenu se tento víkend jede 65. GP Nizozemí. Španěl Jorge Lorenzo se ve čtvrtečním tréninku zranil... celý článek

Hanika zvítězil v 1. závodě v Assenu

vydáno 28. 6. 2013 Hanika zvítězil v 1. závodě v Assenu

V Assenu se v rámci nizozemské GP jede také pátý a šestý závod Red Bull Rookies Cupu. První závod se odjel už v pátek po kvalifikacích mistrovství světa, druhý čeká na juniorské jezdecké... celý článek

Španělská nadvláda pokračuje

vydáno 17. 6. 2013 Španělská nadvláda pokračuje

Bylo zřejmé, že na domácím okruhu Montmeló poblíž Barcelony budou během GP Katalánska zářit především domácí závodníci. A přesně to se také vyplnilo, z devíti pódiových pozic si ve... celý článek

Abaja podruhé bodoval

vydáno 3. 6. 2013 Abaja podruhé bodoval

Karel Abraham byl tentokrát v Mugellu z našich tří zástupců v silničním seriálu MS nejúspěšnější. I přes zdravotní komplikace se sice mohl prosadit i Jakub Kornfeil ve třídě Moto3,... celý článek

Bez závodů a trubiček to v Hořicích nejde

vydáno 23. 5. 2013, text sal

Jde pokaždé o velkou slávu, když se v Hořicích sejdou závodníci na tradičních 300 zatáčkách Gustava Havla. Letos už po jednapadesáté. Dá se říci, že silniční závody jsou tu stejně populární jako známé Hořické trubičky, bez obojího by podkrkonošské Hořice snad ani nebyly Hořicemi... celý článek

vydáno 23. 5. 2013 Kenny Roberts absolvoval svou poslední závodní sezonu před 30 lety, zvítězil ve 24 Velkých cenách

Památnou sezonu Kennyho Robertse seniora byl rok 1983, kdy vyhrál s Yamahou šest Velkých cen, stejně jako Freddie Spencer na Hondě. Jeho syn se stal mistrem světa na Suzuki v roce 2000... celý článek

Karel Hanika posbíral v Jerezu nejvíc bodů a v Red Bull Rookies Cupu vede

vydáno 6. 5. 2013 Karel Hanika posbíral v Jerezu nejvíc bodů a v Red Bull Rookies Cupu vede

Teď se píše o Karlu Hanikovi jako o největším talentu naší silnice, po jeho vstupu do letošního Red Bull Rookies Cupu není divu. Před pár lety byl ve stejném postavení Jakub Kornfeil,... celý článek

Jakub Kornfeil dojel v Jerezu na pátém místě, v průběžném pořadí je devátý.

vydáno 6. 5. 2013 Jakub Kornfeil dojel v Jerezu na pátém místě, v průběžném pořadí je devátý.

Vlastně to tak trochu vypadá jako španělské mezinárodní mistrovství, v Jerezu se jelo totiž třetí pokračování letošního seriálu MS Moto GP a stejně jako v Austinu a Losail, ani zde... celý článek

Španělský Austin a česká radost

vydáno 22. 4. 2013 Španělský Austin a česká radost

Ve všech třídách druhého závodu MS silničních motocyklů v texaském Austinu zvítězili španělští jezdci. Navíc celé pódium třídy Moto3 a královské třídy patřilo Španělsku. Zahájil tu... celý článek

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99