Kornfeil i Hanika v Jerezu do první desítky
vydáno 18. 2. 2014, text red., foto MotoGP.com
V Jerezu začalo prvními třemi měřenými tréninky druhé testování objemově slabších tříd Moto2 a Moto3. Jakub Kornfeil i Karel Hanika v kombinovaném čase vylepšili své dosavadní letošní oficiální maximum a zajeli sedmý a osmý nejlepší čas třídy Moto3.
Jerez
Moto2
1/1:
1. Esteve RABAT (E, Marc VDS Racing Team, Kalex) 1:44,206
2. Thomas LUTHI (CH, Interwetten Paddock Moto2, Suter) 1:44,311, +0,105
3. Johann ZARCO (F, Caterham Moto Racing, Caterham Suter) 1:44,460, +0,254
4. Simone CORSI (I, NGM Forward Racing, Forward KLX) 1.44,699, +0,493
5. Alex DE ANGELIS (RSM, La Fonte Tasca Racing, Suter) 1:44,779, +0,573
6. Anthony WEST (AUS, QMMF Racing Team, Speed Up) 1:45,070, +0,864
7. Dominique AEGERTER (CH, Tecnomag CarXpert, Suter) 1:45,231, +1,025
8. Sam LOWES (GB, Speed Up, Speed Up) 1:45,367, +1,161
9. Mattia PASINI (I, NGM Forward Racing, Forward KLX) 1.45,404, +1,198
10. Jonas FOLGER (D, Arginano & Gines Racing, Speed Up) 1:45,430, +1,224
11 Xavier SIMEON (B, Federal Oil Gresini Moto2, Suter) 1,45,631, +1,425
12. Roman RAMOS (E, QMMF Racing Team, Speed Up) 1:45,745, +1,539
13. Hafizh SYAHRIN (MAL, Petronas Raceline Malaysia, Kalex) 1:45,854, +1,648
14. Axel PONS (E, Arginano & Gines Racing, Speed Up) 1:45,923, +1,717
15. Alex MARINELARENA (E, Tech 3, Tech 3) 1:45,984, +1,778
16. Nico TEROL (E, Mapfre Aspar Team Moto2, Suter) 1:46,014 +1,808
17. Louis ROSSI (F, Stop & Go Racing Team, Kalex) 1:46,215, +2,009
18. Randy KRUMMENACHER (CH, Iodaracing Project, Suter) 1:46,218, +2,012
19. Franco MORBIDELLI (I, Italtrans Racing Team, Kalex) 1:46,532, +2,326
20. Lorenzo BALDASSARRI (I, Gresini Moto2, Suter) 1:46,663, +2,457
21. Marcel SCHROTTER (D, Tech 3, Tech 3) 1:47,196, +2,990
22. Takaaki NAKAGAMI (J, Idemitsu Honda Team Asia, Kalex) 1:48,052, +3,846
23. Robin MULHAUSER (CH, Tecnomag CarXpert, Suter) 1:48,083, +3,877
24. Josh HERRIN (USA, Caterham Moto Racing, Caterham Suter) 1:48,887, +4,681
25. Tetsuta NAGASHIMA (J, Teluru Team Jir Webike, TSR) 1:49,035, +4,829
26. Thitipong WAROKORN (THA, A.P. Honda SAG Team, Honda) 1:49,493, +5,287
27. Luis SALOM (E, Tuenti HP 40, Kalex) 1:49,578, +5,372
28. Azlan SHAH (MAL, Idemitsu Honda Team Asia, Kalex) 1:51,514, +7,308
1/2:
1. Thomas LUTHI (CH, Interwetten Paddock Moto2, Suter) 1:43,131
2. Esteve RABAT (E, Marc VDS Racing Team, Kalex) 1:43,401, +0,270
3. Sam LOWES (GB, Speed Up, Speed Up) 1:43,449, +0,318
4. Takaaki NAKAGAMI (J, Idemitsu Honda Team Asia, Kalex) 1:43,570, +0,439
5. Mika KALLIO (FIN, Interwetten Paddock Moto2, Kalex) 1:43,661, +0,530
6. Simone CORSI (I, NGM Forward Racing, Forward KLX) 1.43,748, +0,617
7. Maverick VINALES (E, Tuenti HP 40, Kalex) 1:43,876, +0,745
8. Alex DE ANGELIS (RSM, La Fonte Tasca Racing, Suter) 1:43,943, +0,812
9. Anthony WEST (AUS, QMMF Racing Team, Speed Up) 1:44,178, +1,047
10. Johann ZARCO (F, Caterham Moto Racing, Caterham Suter) 1:44,283, +1,152
11. Julian SIMON (E, Italtrans Racing Team, Kalex) 1:44,318, +1,187
12. Mattia PASINI (I, NGM Forward Racing, Forward KLX) 1.44,348 +1,217
13. Sandro CORTESE (D, Dynavolt Intact GP, Kalex) 1:44,461, +1,330
14. Luis SALOM (E, Tuenti HP 40, Kalex) 1:44,637, +1,506
15. Jonas FOLGER (D, Arginano & Gines Racing, Speed Up) 1:44,736, +1,605
16. Louis ROSSI (F, Stop & Go Racing Team, Kalex) 1:44,748, +1,617
17. Nico TEROL (E, Mapfre Aspar Team Moto2, Suter) 1:44,766 +1,635
18. Franco MORBIDELLI (I, Italtrans Racing Team, Kalex) 1:44,818, +1,687
19 Xavier SIMEON (B, Federal Oil Gresini Moto2, Suter) 1,44,875, +1,744
20. Dominique AEGERTER (CH, Tecnomag CarXpert, Suter) 1:44,879, +1,748
21. Axel PONS (E, Arginano & Gines Racing, Speed Up) 1:44,946, +1,815
22. Hafizh SYAHRIN (MAL, Petronas Raceline Malaysia, Kalex) 1:45,084, +1,953
23. Lorenzo BALDASSARRI (I, Gresini Moto2, Suter) 1:45,109, +1,978
24. Alex MARINELARENA (E, Tech 3, Tech 3) 1:45,1884, +2,057
25. Marcel SCHROTTER (D, Tech 3, Tech 3) 1:45,227, +2,096
26. Roman RAMOS (E, QMMF Racing Team, Speed Up) 1:45,380, +2,249
27. Randy KRUMMENACHER (CH, Iodaracing Project, Suter) 1:45,479, +2,348
28. Jordi TORRES (E, Mapfre Aspar Team Moto2, Suter) 1:45,743, +2,612
29. Azlan SHAH (MAL, Idemitsu Honda Team Asia, Kalex) 1:45,829, +2,698
30. Thitipong WAROKORN (THA, A.P. Honda SAG Team, Honda) 1:46,102, +2,971
31. Tetsuta NAGASHIMA (J, Teluru Team Jir Webike, TSR) 1:46,586, +3,455
32. Robin MULHAUSER (CH, Tecnomag CarXpert, Suter) 1:46,770, +3,639
33. Josh HERRIN (USA, Caterham Moto Racing, Caterham Suter) 1:47,238, +4,107
1/3:
1. Esteve RABAT (E, Marc VDS Racing Team, Kalex) 1:42,747
2. Thomas LUTHI (CH, Interwetten Paddock Moto2, Suter) 1:42,989, +0,242
3. Mika KALLIO (FIN, Interwetten Paddock Moto2, Kalex) 1:43,320, +0,573
4. Maverick VINALES (E, Tuenti HP 40, Kalex) 1:43,544, +0,797
5. Sam LOWES (GB, Speed Up, Speed Up) 1:43,564, +0,817
6. Sandro CORTESE (D, Dynavolt Intact GP, Kalex) 1:43,634, +0,887
7. Julian SIMON (E, Italtrans Racing Team, Kalex) 1:43,695, +0,948
8. Takaaki NAKAGAMI (J, Idemitsu Honda Team Asia, Kalex) 1:43,718, +0,971
9. Luis SALOM (E, Tuenti HP 40, Kalex) 1:43,793, +1,046
10. Simone CORSI (I, NGM Forward Racing, Forward KLX) 1.43,803, +1,056
11. Alex DE ANGELIS (RSM, La Fonte Tasca Racing, Suter) 1:43,841, +1,094
12 Xavier SIMEON (B, Federal Oil Gresini Moto2, Suter) 1,44,226, +1,479
13. Dominique AEGERTER (CH, Tecnomag CarXpert, Suter) 1:44,338, +1,591
14. Mattia PASINI (I, NGM Forward Racing, Forward KLX) 1.44,358 +1,611
15. Nico TEROL (E, Mapfre Aspar Team Moto2, Suter) 1:44,394 +1,647
16. Axel PONS (E, Arginano & Gines Racing, Speed Up) 1:44,412, +1,665
17. Alex MARINELARENA (E, Tech 3, Tech 3) 1:44,499, +1,752
18. Louis ROSSI (F, Stop & Go Racing Team, Kalex) 1:44,518, +1,771
19. Hafizh SYAHRIN (MAL, Petronas Raceline Malaysia, Kalex) 1:44,553, +1,806
20. Randy KRUMMENACHER (CH, Iodaracing Project, Suter) 1:44,596, +1,849
21. Jonas FOLGER (D, Arginano & Gines Racing, Speed Up) 1:44,601, +1,854
22. Franco MORBIDELLI (I, Italtrans Racing Team, Kalex) 1:44,617, +1,870
23. Anthony WEST (AUS, QMMF Racing Team, Speed Up) 1:44,777, +2,030
24. Lorenzo BALDASSARRI (I, Gresini Moto2, Suter) 1:44,912, +2,165
35. Josh HERRIN (USA, Caterham Moto Racing, Caterham Suter) 1:44,951, +2,204
26. Marcel SCHROTTER (D, Tech 3, Tech 3) 1:45,112, +2,365
27. Roman RAMOS (E, QMMF Racing Team, Speed Up) 1:45,209, +2,462
28. Azlan SHAH (MAL, Idemitsu Honda Team Asia, Kalex) 1:45,298, +2,551
29. Thitipong WAROKORN (THA, A.P. Honda SAG Team, Honda) 1:46,027, +3,280
30. Tetsuta NAGASHIMA (J, Teluru Team Jir Webike, TSR) 1:46,378, +3,631
Moto3
1/1:
1. Francesco BAGNAIA (I, Team Sky VR46, KTM) 1:49,647
2. Philipp OETTL (D, Interwetten Paddock Moto3, Kalex – KTM) 1:49,705 +0,058
3. Isaac VINALES (E, Team Calvo, KTM) 1:49,749, +0,102
4. Jack MILLER (AUS, Red Bull KTM Ajo, KTM) 1:49,970, +0,323
5. Livio LOI (B, Marc VDS Racing Team, Kalex – KTM) 1:50,194, +0,547
6. Jakub KORNFEIL (Team Calvo, KTM) 1:50,309, +0,662
7. Niccolo ANTONELLI (I, Junior Team GO&FUN Moto3, KTM) 1:50,318, +0,671
8. Ana CARRASCO (E, RW Racing GP, Kalex – KTM) 1:50,647, +1,000
9. Juanfran GUEVARA (E, Mapfre Aspar Team Moto3, Kalex – KTM) 1:50,737, +1,090
10. Danny KENT (GB, Husqvarna Factory Racing, Husqvarna) 1:51,014, +1,367
11. Bryan SHOUTEN (NL, CIP Moto3, Mahindra) 1:52,201, +2,554
12. Brad BINDER (ZA, Ambrogio Racing, Mahindra) 1:52,342, +2,695
13. Alessandro TONUCCI (I, CIP Moto3, Mahindra) 1:63,158, +3,511
14. Gabriel RAMOS (VEN, Kiefer Racing, Kalex – KTM) 1:53,500, +3,853
15. Scott DEROUE (NL, RW Racing GP, Kalex – KTM) 1:53,539, +3,892
16. John McPHEE (GB, Saxoprint-RTG, Honda) 1:53,599, +3,952
17. Luca GRUNWALD (D, Kiefer Racing, Kalex – KTM) 1:54,342, +7,280
18. Karel HANIKA (Red Bull KTM Ajo, KTM) 1:56,927, +7,280
19. Romano FENATI (I, Team Sky VR46, KTM) 1:59,788 +10,141
20. Arthur SISSIS (AUS, Mahindra Racing, Mahindra) 2:00,071, +10,424
21. Andrea LOCATELLI (I, San Carlo Team Italia, Mahindra) –
1/2:
1. Romano FENATI (I, Team Sky VR46, KTM) 1:47,735
2. Isaac VINALES (E, Team Calvo, KTM) 1:48,002 +0,267
3. Niccolo ANTONELLI (I, Junior Team GO&FUN Moto3, KTM) 1:48,016, +0,281
4. Jack MILLER (AUS, Red Bull KTM Ajo, KTM) 1:48,115, +0,380
5. Jakub KORNFEIL (Team Calvo, KTM) 1:48,711, +0,976
6. Philipp OETTL (D, Interwetten Paddock Moto3, Kalex – KTM) 1:48,831 +1,096
7. Francesco BAGNAIA (I, Team Sky VR46, KTM) 1:48,859, +1,124
8. Alex MARQUEZ (E, Estrella Galicia 0,0, Honda) 1:48,891, +1,156
9. Niklas AJO (FIN, Husqvarna Factoy Racing, Husqvarna) 1:49,039, +1,304
10. Livio LOI (B, Marc VDS Racing Team, Kalex – KTM) 1:49,082, +1,347
11. Efren VAZQUEZ (E, Saxoprint-RTG, Honda) 1:49,322, +1,587
12. Karel HANIKA (Red Bull KTM Ajo, KTM) 1:49,388, +1,653
13. Fabio QUARTARARO (F, Estrella Galicia 0.0, Honda) 1:49,445, +1,710
14. Danny KENT (GB, Husqvarna Factory Racing, Husqvarna) 1:49,527, +1,792
15. Brad BINDER (ZA, Ambrogio Racing, Mahindra) 1:49,793, +2,058
16. Juanfran GUEVARA (E, Mapfre Aspar Team Moto3, Kalex – KTM) 1:49,797, +2,062
17. Bryan SHOUTEN (NL, CIP Moto3, Mahindra) 1:49,802, +2,067
18. Ana CARRASCO (E, RW Racing GP, Kalex – KTM) 1:49,856, +2,121
19. Miguel OLIVEIRA (P, Mahindra Racing, Mahindra) 1:49,916, +2,181
20. Alessandro TONUCCI (I, CIP Moto3, Mahindra) 1:50,113, +2,378
21. Eric GRANADO (BRA, Team Calvo, KTM) 1:50,182, +2,447
22. Arthur SISSIS (AUS, Mahindra Racing, Mahindra) 1:50,263, +2,528
23. Gabriel RAMOS (VEN, Kiefer Racing, Kalex – KTM) 1:50,667, +2,932
24. Jules DANILO (F, Ambrogio Racing, Mahindra) 1:50,695, +2,960
25. Scott DEROUE (NL, RW Racing GP, Kalex – KTM) 1:50,798, +3,063
26. Enea BASTIANINI (I, Junior Team GO&FUN Moto3, KTM) 1:51,109, +3,374
27. Luca GRUNWALD (D, Kiefer Racing, Kalex – KTM) 1:51,584, +3,849
28. Zulfahmi KHAIRUDDIN (MAL, Onfetta-Air Asia, Honda) 1:51,593, +3,858
29. John McPHEE (GB, Saxoprint-RTG, Honda) 1:51,738, +4,003
30. Hafiq AZMI (MAL, SIC-Ajo, KTM) 1:51,845, +4,110
31. Matteo FERRARI (I, San Carlo Team Italia, Mahindra) 1:51,936, +4,201
32. Alexis MASBOU (F, Ongetta-Rivacold, Honda) 1:51,944, +4,209
33. Andrea LOCATELLI (I, San Carlo Team Italia, Mahindra) 1:52,244, +4,509
1/3:
1. Jack MILLER (AUS, Red Bull KTM Ajo, KTM) 1:46,975
2. Isaac VINALES (E, Team Calvo, KTM) 1:47,277 +0,302
3. Danny KENT (GB, Husqvarna Factory Racing, Husqvarna) 1:47,471, +0,496
4. Niccolo ANTONELLI (I, Junior Team GO&FUN Moto3, KTM) 1:47,480, +0,505
5. Romano FENATI (I, Team Sky VR46, KTM) 1:47,845, +0,870
6. Efren VAZQUEZ (E, Saxoprint-RTG, Honda) 1:47,845, +0,870
7. Jakub KORNFEIL (Team Calvo, KTM) 1:47,910, +0,935
8. Karel HANIKA (Red Bull KTM Ajo, KTM) 1:47,960 +0,985
9. Philipp OETTL (D, Interwetten Paddock Moto3, Kalex – KTM) 1:48,113 +1,138
10. Alex MARQUEZ (E, Estrella Galicia 0,0, Honda) 1:48,186, +1,211
11. Fabio QUARTARARO (F, Estrella Galicia 0.0, Honda) 1:48,232, +1,257
12. Livio LOI (B, Marc VDS Racing Team, Kalex – KTM) 1:48,370, +1,395
13. John McPHEE (GB, Saxoprint-RTG, Honda) 1:48,547, +1,572
14. Miguel OLIVEIRA (P, Mahindra Racing, Mahindra) 1:48,660, +1,685
15. Niklas AJO (FIN, Husqvarna Factoy Racing, Husqvarna) 1:48,674, +1,699
16. Francesco BAGNAIA (I, Team Sky VR46, KTM) 1:48,922, +1,947
17. Brad BINDER (ZA, Ambrogio Racing, Mahindra) 1:48,927, +1,952
18. Eric GRANADO (BRA, Team Calvo, KTM) 1:49,183, +2,208
19. Arthur SISSIS (AUS, Mahindra Racing, Mahindra) 1:49,299, +2,324
20. Scott DEROUE (NL, RW Racing GP, Kalex – KTM) 1:49,591, +2,616
21. Ana CARRASCO (E, RW Racing GP, Kalex – KTM) 1:49,598, +2,623
22. Jules DANILO (F, Ambrogio Racing, Mahindra) 1:49,625, +2,650
23. Bryan SHOUTEN (NL, CIP Moto3, Mahindra) 1:49,654, +2,679
24. Zulfahmi KHAIRUDDIN (MAL, Onfetta-Air Asia, Honda) 1:49,891, +2,916
25. Alessandro TONUCCI (I, CIP Moto3, Mahindra) 1:50,010, +3,035
26. Luca GRUNWALD (D, Kiefer Racing, Kalex – KTM) 1:50,104, +3,129
27. Juanfran GUEVARA (E, Mapfre Aspar Team Moto3, Kalex – KTM) 1:50,114, +3,139
28. Hafiq AZMI (MAL, SIC-Ajo, KTM) 1:50,245, +3,270
29. Alexis MASBOU (F, Ongetta-Rivacold, Honda) 1:50,326, +3,351
30. Gabriel RAMOS (VEN, Kiefer Racing, Kalex – KTM) 1:50,372, +3,397
31. Matteo FERRARI (I, San Carlo Team Italia, Mahindra) 1:50,405, +3,430
32. Andrea LOCATELLI (I, San Carlo Team Italia, Mahindra) 1:51,314, +4,339
NC. Enea BASTIANINI (I, Junior Team GO&FUN Moto3, KTM) -
Další iČMN články
-
Obdivuhodný výkon Jakuba Kornfeila ve Velké ceně Nizozemí
Ve Velké ceně Nizozemí předvedl Jakub Kornfeil obdivuhodný výkon, za který byl nakonec odměněn pódiovým umístěním. Jenže ve hře bylo mnohem víc...
-
Filip Salač: "Dnes to byl nejlepší den z celé sezóny"
Filip Salač má za sebou nejlepší závod sezóny. V dnešním závodě Moto3 v holandském Assenu si připsal body za 14. místo, navíc byl stále v kontaktu s vedoucí skupinou a zajel čtvrtý nejlepší čas na kolo...
-
Velká cena Velké Británie prostě uplavala
GP Velké Británie v Silverstonu se nejela, motokrosař Petr Polák je třetím juniorem na světě a titul v USA obhájil Eli Tomac...
Články na MotoLife
-
Motorbike 3/2024
Na přelomu února obvykle vytahují stroje
hlavně enduráři, skútristi a sem tam se nějaký odvážlivec pustí na silnici,
ačkoli asfalt nejeví ani nejmenší snahu podržet gumy. Letos je ale všechno
trochu jinak a dá se říct, že sezóna pomalu začala. Spousta z nás už má
svou první letošní jízdu za sebou. Ze zkušenosti ale víme, že po prvním
namlsání můžou přijít ještě spousty dnů studených a otravně...
-
Motorbike 1-2/2024
Lidová
pranostika „únor bílý, pole sílí“ aktuálně zrovna neplatí a naopak díky
současným teplotám spíš sílí počet motorkářů, kteří už to letos nevydrželi a
alespoň na pár hodin vytáhli provětrat jak sebe, tak své stroje. No, a aby se
(a nejen oni, ale i ti, kteří se startem nové sezóny teprve vyčkávají) měli čím
zabavit za ještě stále dlouhých zimních večerů, připravili jsme pro ně letošní
první v...
-
Motorbike Katalog motocyklů, skútrů a čtyřkolek 2024
Slovy jednoho z našich motoristických komentátorů „čas letí
jako zchvácená herka“ a tak je tu opět závěr roku a s ním i Motorbike Katalog
motocyklů, skútrů a čtyřkolek pro rok příští. Letos jde již o dvanáctý ročník a
jako obvykle jsme při jeho tvorbě spolupracovali s dovozci jednotlivých značek,
nebo lépe řečeno s většinou dovozců, takže všechny stroje - je jich, včetně
novinek, přes 700 - které ...
-
Motorbike 12/2023
Zima se dostavila bleskurychle
a hádáme, že teď už drtivá většina z nás motorky konečně uklidila do garáží –
na sněhu a v mrazu to už vážně není o radosti, ale spíš o přežití. A abyste se,
než sníh roztaje (což v našich končinách netrvá naštěstí nijak dlouho)
nenudili, máme pro vás poslední letošní vydání Motorbike. Co v něm najdete
naleznete níže, takže přejeme hezké počtení a samozřejmě i krásné...
-
Masarykův okruh poprvé hostil enduro závody. Úspěšnou premiéru si nenechalo ujít 260 jezdců
Brno
– Na Automotodromu Brno se nepřestalo závodit ani s koncem hlavní okruhové
sezóny. Uplynulý víkend patřil Enduro sprintu, který pořádá Českomoravská
asociace motocyklového sportu. Terénní premiéru na Masarykově okruhu si
nenechalo ujít 260 jezdců.
Ačkoliv
se samotný závod odehrával na plochách mimo dráhu, do prvního kola jezdci vyrazili
symbolicky přímo ze startovního roštu. „Z kal...