Valencia - 1. den testů MotoGP

vydáno 9. 11. 2010, text Jiří Nykodým, foto Honda

Po poledni byl nejrychlejší Casey Stoner na Hondě, Valentino Rossi pátý.

Ve 14 hodin byl nejrychlejším jezdcem na okruhu Ricarda Torma ve Valencii Australan Casey Stoner v sedle tovární Repsol Hondy s časem 1:24,342 s. Druhé místo patřilo další Hondě, kterou sedlá Ital Marco Simoncelli, jenž na Caseyho ztratil jednu desetinu sekundy. Na třetí pozici je klasifikován druhý muž továrního týmu Repsol Honda Ital Andrea Dovizioso, následuje čtvrtý Colin Edwards na Yamaze týmu Tech 3 a první pětku uzavírá Ital Valentino Rossi na tovární Ducati.
Karel Abraham na Ducati zajel patnáctý čas se ztrátou čtrnácti sekund na vedoucího Stonera.

1. den celkově

V konečném pořadí prvního testovacího dne ve Valencii byl nejrychlejší úřadující mistr světa Španěl Jorge Lorenzo na tovární Yamaze, jehož nejlepší čas se zastavil na hodnotě 1:32,012 s. druhé místo patří továrnímu jezdci Casey Stonerovi, který na Lorenza ztratil sedm desetin sekundy. Třetí místo obsadil druhý muž továrního týmu Yamahy Američan Ben Spies, následuje druhá tovární Honda s Italem Doviziosem v sedle a první pětku uzavírá Ital Marco Simoncelli na Hondě týmu Gresini.

Valentino Rossi dokončil svůj první den na Ducati desátým časem se ztrátou necelých dvou sekund na Lorenza. Karel Abraham si dnes nepočínal vůbec špatně, seznamovací den s motocyklem královské kubatury dokončil na sedmnácté pozici se ztrátou jen tří sekund na Lorenza.