Abraham zajel v kvalifikaci 16. čas

vydáno 14. 5. 2011, text TZ, foto karelabraham.cz

Časem 1.35,010 si Karel Abraham zajistil šestnácté místo v kvalifikaci, jíž dnes pokračovala Velká cena Francie. Do závodu tak odstartuje z šesté řady.

V té jej doplní Toni Elias, kterého náš motocyklový závodník porazil o 0,423 sekundy.

Oproti tréninkům, v nichž Karel Abraham postupně zrychloval a dosáhl maxima v hodnotě 1.35,799, byl v kvalifikaci ještě o 0,789 sekundy rychlejší, ale přesto obsadil až šestnácté místo, které si zajistil časem 1.35,010.

„Dosavadní průběh tohoto závodního víkendu pro nás není ideální,“ konstatoval jezdec týmu Cardion AB Motoracing, jenž na nejrychlejšího jezdce, opět Casey Stonera, ztratil pouhých 1,857 sekundy.

„Snažil jsem se zlepšit svůj čas, ale v jedné levotočivé zatáčce mi podklouzla přední pneumatika,“ popsal český motocyklový závodník průběh pádu, ze kterého vyvázl nezraněn.

„Do závodu dám vše a uvidíme, jakého výsledku dosáhneme,“ dodal odhodlaně Karel Abraham a naznačil tak svůj cíl pro zítřejší závod.