Abaja se do GP USA kvalifikoval na šestnáctém místě

vydáno 28. 8. 2011, text TZ, foto karelabraham.com

Přestože český motocyklový závodník Karel Abraham v kvalifikaci zlepšil svůj čas z měřených tréninků o 0,804 sekundy, na nejrychlejšího jezdce Caseyho Stonera ztratil 2,235 sekundy a obsadil šestnácté místo. Do závodu na okruhu v Indianapolis tak odstartuje až z šesté řady, ve které jej doplní Loris Capirossi. Toho jednadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing porazil o 0,007 sekundy.

„Mohlo to být lepší, ale jsem rád, že jsem na jezdce před sebou neztratil moc času,“ konstatoval Karel Abraham, který na devítinásobného mistra světa Valentina Rossiho ztratil 0,110 sekundy. „Zajížděl jsem podobné časy jako tři nebo čtyři jezdci přede mnou, takže doufám, že s nimi budu bojovat i v závodě.“

Mechanici týmu Cardion AB Motoracing pracovali na nastavení motocyklu Ducati Desmosedici GP11, se kterým měli problémy. Ty byly způsobeny především nově položeným asfaltem na části okruhu v Indianapolis. „Přilnavost pneumatik se každým kolem zlepšovala a podmínky na trati se neustále měnily.“

„V zítřejším warm-upu uděláme několik změn a uvidíme, jak se nám bude dařit v závodě,“ dodal.